Warsztaty mydlarskie w grupie "Smerfy"

Młodsze przedszkolaki, w piątek 21 listopada, podczas warsztatów mydlarskich, zostały małymi naukowcami...

Własnoręcznie przygotowały kolorowe, pachnące mydełka, pod okiem Pani Ilony Siemińskiej i Pani Sabiny Maciejewskiej. Po zapoznaniu się z zasadami bezpiecznej pracy, dowiedziały się jak krok po kroku wykonać mydełka.  Przedszkolaki poznały historię produkcji mydła oraz poznały ich właściwości. Dzieci samodzielnie  dobrały kolory, dopasowały zapachy, a później w specjalnych foremkach umieściły dekoracje: lawendę, płatki nagietka, płatki róży, suszone pomarańcze bądź ziarenka kawy. Całość została zalana glicerynową bazą mydlaną. Kiedy nasze mydełka zastygły, mogliśmy wyciągnąć je z foremek i pięknie zapakować.  Nie obyło się bez sprawdzenia, czy nasze dzieła to rzeczywiście mydełka - a więc pieniły się, umyły nasze rączki i pięknie pachniały.

Dumni z sukcesu zabraliśmy nasze mydełka do domu. Dzieci wzorowo zachowywały się podczas pracy.

Ilona Siemińska