Nawigacja

  • Termomodernizacja budynków szkolnych

    Termomodernizacja budynków szkolnych
    Trwają intensywne prace związane z dociepleniem, wykonaniem nowej elewacji i wymianą reszty okien w obu budynkach szkolnych. Ponadto przeprowadzony został remont dwóch sal lekcyjnych.
  • Zwycięstwo w konkursie ekologicznym!

    Zwycięstwo w konkursie ekologicznym!
    08.06.2007 Uczniowie z naszej szkoły podstawowej zwyciężyli w I Ekologicznym Konkursie Szkół Podstawowych „Ekoszkoła", który odbył się w Borzęcinie.- Poziom wiedzy i prezentacji był bardzo wysoki – ocenia przewodniczący jury Adam Kwaśniak, szef Komisji Rolnictwa Sejmiku Województwa Małopolskiego.Wiecej informacji w zakładce -"nasze osiągnięcia" i albumie fotograficznym.
  • Nasi gimnazjaliści górą!

    16 maja 2007 r. Publiczne Gimnazjum w Jadownikach było organizatorem konkursu
    o Janie Pawle II, pt."PIELGRZYMKI JANA PAWŁA II DO POLSKI". Konkurs miał zasięg powiatowy i uczestniczyli w nim gimnazjaliści z Czchowa, Przyborowa, Jurkowa, Iwkowej, Porąbki Uszewskiej i Brzeska.Ogółem w finale wzięło udział 41ucznów. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali - dyplomy.
    Najlepsi (zobacz wyniki w zakładce nasze osiągnięcia) otrzymają nagrody podczas corocznego pikniku rodzinnego w dn. 03 (niedziela).06.2007r. W kategorii gości pierwsze miejsca zajęła uczennica gimnazjum w Przyborowie - Żurek Gabriela.
  • Finał Turnieju BRD w Krzywaczce-IX miejsce naszego gimnazjum

    Finał Turnieju BRD w Krzywaczce-IX miejsce naszego gimnazjum
    Popularyzowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu to główne cele Jubileuszowej XXX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którego finał wojewódzki odbył się w dniach 9 i 10 maja br. w Zespole Placówek Oświatowych w Krzywaczce.
    Turniej został zorganizowany przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego i Małopolskie Kuratorium Oświaty, Zespół Placówek Oświatowych w Krzywaczce oraz PZU S.A.

    W finale wojewódzkim wzięły udział 22 drużyny ze szkół podstawowych oraz 21 drużyn z gimnazjów reprezentujących wszystkie powiaty województwa małopolskiego (wyłonione w drodze eliminacji powiatowych).

    W ramach zawodów uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i doskonałym opanowaniem roweru, startując w trzech podstawowych konkurencjach: rozwiązywanie testu z wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, pokonywanie toru przeszkód na rowerze oraz jazda dróżkami miasteczka ruchu drogowego wyposażonego w znaki pionowe, poziome oraz sygnalizację świetlną.
    Nasze gimnazjum zajęło IX miejsce w klasyfikacji drużynowej.

    Fundatorem nagród w Turnieju byli: PZU S.A. Oddział Okręgowy w Krakowie, Małopolski Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie oraz Starosta Myślenicki, Burmistrz Miasta i Gminy Sułkowice.
  • Zwycięstwo w powiecie!

    Zwycięstwo w powiecie!
    Tradycyjnie, jak co roku, przeprowadzono eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego powiatu brzeskiego. Zawodnicy pisali test z wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym i rywalizowali w konkurencji jazdy sprawnościowej na rowerze. Według przewodniczącego jury Naczelnika Sekcji Ruchu Drogowego brzeskiej Policji podinspektora Zbigniewa Barusia zawodnicy wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze.
    W turnieju uczestniczyło łącznie 69 uczniów. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Porębie Spytkowskiej. Natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajął zespół reprezentujący Publiczne Gimnazjum w Przyborowie w składzie : Damian Jurkiewicz, Piotr Świerczek i Krystian Wąsik. Opiekunem uczniów był Stanisław Raciborski.
    Każdy z uczestników turnieju od organizatorów otrzymał piłkę nożną lub do kosza. Natomiast nagrodami w poszczególnych konkurencjach były plecaki, deskorolki i osprzęt rowerowy, które zostały zakupione z funduszy przekazanych przez Starostwo Powiatowe, PSS Społem i samorządy gmin powiatu brzeskiego.

  • Gimnazjaliści- życzymy powodzenia na egzaminie !

    Gimnazjaliści- życzymy powodzenia na egzaminie !
    24.04.2007 Magia ogrodów" - to temat wiodący tegorocznego egzaminu humanistycznego do gimnazjum. Uczniowie mieli do wykonania zadania typowo testowe, a w części otwartej musieli napisać rozprawkę na temat "Świat bez piękna ogrodów byłby znacznie uboższy".

    Z naszego gimnazjum do egzaminu przystąpiło 41 uczniów.
    W środę uczniowie pisać będą drugą jego część - test z wiedzy matematyczno-przyrodniczej.

    Obie części egzaminu rozpoczynają się o godz. 9. Potrwają po dwie godziny; dla uczniów z dysfunkcjami (np. dysleksją) mogą być przedłużone o dodatkową godzinę. Wszyscy uczniowie w Polsce rozwiązują takie same testy. Prace zostaną zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE).

    We wtorkowym teście z wiedzy humanistycznej mogą znaleźć się pytania z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, plastyki i muzyki. Środowy test matematyczno-przyrodniczy sprawdzi wiedzę z biologii, geografii, chemii, fizyki i matematyki.

    Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu we wtorek i środę, będzie go pisać w drugim terminie - w czerwcu. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz.

    Jeśli uczeń przystąpi do egzaminu i napisze go słabo, a równocześnie uzyska oceny pozytywne na świadectwie na zakończenie III klasy, to i tak ukończy gimnazjum. Powtórka egzaminu gimnazjalnego nie jest możliwa.

    Wynik egzaminu będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.

    O przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej decydują: liczba punktów uzyskanych przez kandydata za oceny na świadectwie z wybranych przedmiotów i za inne osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz liczba punktów za wyniki egzaminu gimnazjalnego. W szkołach lub klasach dwujęzycznych może być dodatkowo przeprowadzony sprawdzian uzdolnień kierunkowych. Uczeń może ubiegać się o przyjęcie do trzech szkół jednocześnie.

    Z egzaminu gimnazjalnego zwolnieni są laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim.

    Wyniki egzaminu uczniowie poznają w połowie czerwca. W ubiegłym roku szkolnym średni wynik uzyskany przez uczniów z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego wynosił 31,4 pkt., a z części matematyczno-przyrodniczej 23,9 pkt. Z obu części można było otrzymać maksymalnie po 50 pkt.

    Wtorek i środa są w gimnazjach dniami wolnymi od lekcji.
    (PAP/CKE)
  • Sprawdzian w klasie VI

    Sprawdzian w klasie VI
    Informacje o sprawdzianie 2007

    Tegoroczny sprawdzian w szkołach podstawowych odbył się dzisiaj tj.12 kwietnia o godz. 9.00. Uczniowie pisali sprawdzian w ciągu 60 min Sprawdzane są umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań uczeń otrzymuje 40 pkt. Wyniki sprawdzianu uczniowie otrzymują na zaświadczeniach otrzymywanych wraz ze świadectwami ukończenia szkoły podstawowej

    20-22.04 – sprawdzanie prac uczniowskich przez egzaminatorów

    28.05 – przekazanie szkołom przez OKE informacji o wynikach; prezentacja przez CKE wyników krajowych; przekazanie przez CKE sprawozdania Ministrowi Edukacji Narodowej (konferencja prasowa); zamieszczenie wyników na stronach internetowych OKE

    22.06 – wręczenie zaświadczeń z wynikami sprawdzianu uczniom w szkołach
    W albumie fotograficznym na naszej stronie znajduje się zdjęcie piszących sprawdzian.
  • W sobotę po świętach przychodzimy do szkoły

    W sobotę po świętach przychodzimy do szkoły
    W sobotę po świętach przychodzimy do szkoły
    W dniu 14.04.2007 r /sobota/ w Zespole Szkół w Przyborowie odbędą się zajęcia lekcyjne w zamian za 04.05.2007 r /piątek/. Zajęcia będą realizowane zgodnie z piątkowym planem lekcji.
  • Święta Wielkanocne

    Święta Wielkanocne
    O Wielkanocy
    Wielkanoc (Pascha) - najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie (obok Bożego Narodzenia) upamiętniające śmierć krzyżową i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Poprzedzający ją tydzień, stanowiący okres wspominania najważniejszych dla wiary chrześcijańskiej wydarzeń, nazywany jest Wielkim Tygodniem.

    Przez wieki spierano się, kiedy powinna być obchodzona. Podczas soboru nicejskiego w 325 roku ustalono, że będzie się ją obchodzić w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Wielkanoc jest więc świętem ruchomym: może wypaść najwcześniej 22 marca, a najpóźniej 25 kwietnia. Z dniem Wielkanocy powiązany jest termin większości ruchomych świąt chrześcijańskich, m.in.: Środa Popielcowa, Wielki Post, Triduum Paschalne, Wniebowstąpienie Pańskie, Zesłanie Ducha Świętego i inne. Po wprowadzeniu kalendarza gregoriańskiego znów pojawiły się odmienności: w prawosławiu Wielkanoc obchodzi się bowiem zgodnie z kalendarzem juliańskim.
  • Gimnazjalny turniej piłki siatkowej

    01.03.2007 Po raz pierwszy w Przyborowie odbyły się gminne zawody szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W naszej nowej hali sportowej rozegrano zawody, które dostarczyły wiele emocji i sportowych wrażen. Wyniki rywalizacji dziewcząt:
    I miejsce - Publiczne Gimnazjum w Borzęcinie
    II miejsce - Publiczne Gimnazjum w Przyborowie
    III miejsce - Publiczne Gimnazjum w Bielczy
    Wyniki rywalizacji chłopców:
    I miejsce - Publiczne Gimnazjum w Bielczy
    II miejsce - Publiczne Gimnazjum w Borzęcinie
    III miejsce - Publiczne Gimnazjum w Przyborowie
  • Mecz piłki siatkowej

    W sobotę 10 lutego 2007 r. w naszej hali sportowej odbył się mecz piłki siatkowej- nauczyciele kontra samorządowcy i pracownicy Urzędu Gminy w Borzęcinie.Emocji było sporo a wynik rywalizacji był sprawą drugorzędną.Rywalizujące na parkiecie drużyny zagrzewał do boju wójt i jego zastępca , przedstawiciele Rady Gminy w Borzęcinie i młodzież.
  • Szkoła podstawowa z pucharem Przewodniczącego Rady Gminy

    W sobotę 13 stycznia 2007 r. w hali widowiskowo - sportowej w Borzęcinie odbył się turniej piłkarski szkół podstawowych o puchar Przewodniczącego Rady Gminy. W turnieju wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z Borzęcina Górnego, Borzęcina Dolnego, Bielczy i Przyborowa. Zwycięstwo w turnieju odnieśli nasi uczniowie zdobywając okazały puchar i dyplom. Zawody przebiegały w miłej, sportowej atmosferze i przyniosły wiele emocji.
  • Uroczyste oddanie hali sportowej

    18.11.2006 Msza Święta, która została odprawiona w Kościele Parafialnym pw. Św. Jana Kantego w Przyborowie rozpoczęła uroczystości otwarcia sali gimnastycznej. To już kolejny obiekt sportowy, który powstał w ostatnich latach na terenie gminy Borzęcin. - Wasza wieś zasługuje na taką salę - zapewniał podczas sobotnich uroczystości Janusz Kwaśniak, wójt Borzęcina.


    Po nabożeństwie zaproszeni goście, którym towarzyszyła orkiestra dęta z Okulic, przeszli do nowej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Przyborowie. Po symbolicznym przecięciu wstęgi i poświęceniu obiektu były przemówienia zaproszonych gości i występy artystyczne przygotowane przez dzieci i młodzież z miejscowego Zespołu Szkół. Organizatorami imprezy byli: wójt gminy Borzęcin, dyrektor Zespołu Szkół w Przyborowie, prezes firmy "Ład-Bud" oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

    Sala gimnastyczna z przewiązką przy Zespole Szkół w Przyborowie to obiekt przyszkolny o wymiarach 12 na 26 metrów. Łączna wartość zadania (również prace projektowe oraz nadzór) zamknie się kwotą 908 200 złotych. To zadanie było dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na łączną kwotę 229 tysięcy złotych, pozostała kwota to środki własne Gminy. - Zdaję sobie sprawę z tego, że hala sportowa przy Zespole Szkół w Przyborowie to inwestycja od wielu lat przez społeczność tej miejscowości oczekiwana. Tym większa radość, że dzisiaj wieńczymy to dzieło uczestnicząc w uroczystości poświęcenia i oddania do użytku tego obiektu. Dla dyrektora Zespołu i grona pedagogicznego to zdecydowana poprawa warunków w zakresie prowadzenia zajęć w przedmiocie wychowania fizycznego, dla dzieci i młodzieży to alternatywa rozwoju w dyscyplinach, których uprawianie uniemożliwiała standardowa salka lekcyjna adoptowana na salę zajęć z tzw. wf-u, dla mieszkańców, a szczególnie miejscowego środowiska sportowego, to możliwość korzystania z obiektu rekreacyjnie, czy w przypadku sportowców treningowo - mówił podczas otwarcia wójt Kwaśniak. Podziękowania należą się osobom szczególnie zaangażowanym w realizację zadania. Dyrektorowi Zespołu Szkół w Przyborowie Janowi Kowalowi, za wykazywaną inicjatywę na etapie projektowania, jak też i wykonawstwa zadania. Radnym Rady Gminy kadencji 1998 - 2002: Janowi Borucie, śp. Stanisławowi Górze, Stanisławowi Czujowi, Tadeuszowi Żurkowi i kadencji 2002 - 2006: Stanisławowi Chudybie, Tomaszowi Żurkowi i Stanisławowi Myrlakowi. Przewodniczącym Rad Gminy obu kadencji: Krzysztofowi Gaworowi i Stanisławowi Urbasiowi. (mir)
strona:

Aktualności

Kontakt

  • Wpisz tutaj nazwę szkoły
    Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przyborowie
    Przyborów 192
    32-823 Szczepanów
  • (014)68 47044

Galeria zdjęć