Mali Patrioci z Przedszkola w Przyborowie

Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem

– staje się jedynie zbiorem ludzi,

czasowo zajmujących dane terytorium.

Józef Piłsudski

Słowa Józefa Piłsudskiego już niemal sprzed wieku, stały się niejako mottem działań w zakresie edukacji patriotycznej w Naszym Przedszkolu. Listopad, będący miesiącem zadumy u nas stał się czasem, w którym z każdej przedszkolnej sali słychać było recytację Katechizmu Dziecka Polskiego Władysława Bełzy.

Grupa Smerfów, wraz z wychowawcą Panią Iloną Siemińską przygotowywała piękne prace plastyczne, o tematyce patriotycznej, za pomocą odbić własnych dłoni każdy przedszkolak odzwierciedlił godło Naszej Ojczyzny.

Dzieci przygotowywały biało-czerwone kotyliony, które były wykończeniem galowych ubiorów w dniu obchodów Święta Niepodległości w Naszej Przedszkolnej społeczności, oraz pomogły w przygotowaniu dekoracji sali nawiązującej do Święta Niepodległości.

Całość przygotowań zwieńczył piękny i wzruszający występ Przedszkolaków z Grupy Krasnali, na którym swoją obecnością zaszczycili nas pan Dyrektor, Nauczyciele oraz Rodzice. Dzieci recytowały patriotyczne wiersze, śpiewały piękne piosenki o Polsce, które przygotowały pod opieką wychowawcy Pani Pauliny Żurek. Nie zabrakło również akcentów patriotyzmu lokalnego, dzieci zapewniały o miłości i przywiązaniu do swojej miejscowości.

Wierzymy, że wszystkie te działania będą procentowały na przyszłość, a Nasze Dzieci będą dumne ze swojej historii i wdzięczne przodkom za Niepodległą Polskę.

Ilona Siemińska