Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

To niezwykle ważne święto obchodzone jest 21 listopada na całym świecie. W tym dniu, dzieci z naszego Przedszkola starały się odpowiedzieć na pytania: co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, jak okazywać życzliwość na co dzień oraz jakie zachowania są właściwe i życzliwe. Rozpoznając i nazywając własne uczucia przeżywane w różnych sytuacjach, uczyły się wczuć w emocje innych. Bycie miłym, obdarowywanie drugiej osoby uśmiechem, pomaganie innym czyni nas szczęśliwymi. Bo nie tylko szczęśliwym czuje się obdarowany życzliwością, ale przede wszystkim ten, kto ją okazuje. Była to wspaniała okazja do przypomnienia „magicznych słów” : proszę, dziękuję, przepraszam. Wszyscy uczestnicy złożyli przyrzeczenie związane z życzliwym zachowaniem się- nie tylko w dniu święta. Każdy z nas starał się powiedzieć drugiej osobie coś miłego. Dobrej atmosferze sprzyjały wspólne zabawy oraz przekazanie z rąk do rąk serduszka – symbolu przyjaźni, miłości i dobroci. Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Na zakończenie tego wspaniałego dnia dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola otrzymali „Order życzliwości”.

E.Płaneta