Nowa galeria Przedszkolny konkurs plastyczny „Pani Zima” została dodana do albumu fotograficznego
W zimowym klimacie, z inicjatywy Elżbiety Płanety, odbył się konkurs plastyczny „Pani Zima”. Dzieci z grupy Smerfy wraz z rodzicami wykazały się ogromną pracowitością oraz pomysłowością. Prace były piękne, więc zadanie dla jury było bardzo trudne. Spośród 16 prac wybrano:
1 miejsce
Aleksander Sokołowski
2 miejsce
Filip Żurek
Michalina Paździora
3 miejsce
Jan Wolnik
Natalia Bryła
Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, zwycięzcy nagrody a pozostali uczestnicy – słodki upominek. Gratulujemy oryginalnych pomysłów i pięknego wykonania.
Skład jury:
Elżbieta Płaneta
Krystyna Żurek
Alicja Czuj
Monika Ogar
Elżbieta Płaneta
W tym tygodniu Pani Zima przyniosła do naszego przedszkola wesołe zimowe zabawy, piosenki i tańce. Pod opieką Elżbiety Płanety dzieci z grupy Smerfy mogły wykazać się wiedzą, odgadując zagadki i quizy.
Brały udział w zabawach twórczego myślenia „Co by było gdyby”, opowieściach ruchowych „Nasze zabawy na śniegu”, zabawie badawczej „Czy śnieg jest czysty”. Uczestniczyły również w zabawach ruchowych: „Traf śnieżką do celu”, “Rozgrzewam się na mrozie”, „Zimowe szaleństwa” (przeprowadzona metodą ekspresji ruchowej Labana). Największą frajdę sprawiła dzieciom „Bitwa na śnieżki” – oczywiście papierowe.
Nie zabrakło również twórczości plastycznej, takiej jak malowanie farbami z dodatkiem pasty do zębów, kolorowanie i wyklejanie kul śniegowych watą, lepienie z plasteliny narciarzy z użyciem patyczków do lodów. Prace te rozwijały wrażliwość na piękno przyrody, wyobraźnię oraz kreatywność.
Chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowo-naśladowczych przy piosence „Pani Zima” oraz do muzyki „Taniec śnieżynek i bałwanków”. Wzbogaciły wiedzę o sportach zimowych oraz zabawach na śniegu, a opowieści o swoich przygodach były pełne humoru i śmiechu.
Zakończeniem i podsumowaniem tygodnia był konkurs plastyczny Pani Zima.
Elżbieta Płaneta
Z zajęć w formie konsultacji mogą korzystać tylko uczniowie zdrowi, bez objawów chorobowych. Niedopuszczalne jest przyjście ucznia do szkoły, jeśli w jego najbliższym środowisku przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji domowej. Uczeń przychodzący do szkoły na konsultacje powinien być w maseczce.
Konsultacje mogą mieć charakter konsultacji indywidualnych lub grupowych , trwają 45-60 min.
Wychowawca klasy w porozumieniu z nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych ustali harmonogram konsultacji
Informujemy iż ze względu na obostrzenia i pandemię zebrania z rodzicami odbędą się w wersji online. Proszę o dołączenie do spotkań poprzez konta swoich dzieci na platformie Microsoft Teams. Szczegóły zostaną przekazane przez wychowawców za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
Harmonogram spotkań:
Poniedziałek 01.02.2021 r.
Wtorek 02.02.2021 r.
Środa 03.02.2021 r.
Czwartek 04.02.2021 r.
W ostatnim czasie, w związku z nauczaniem na odległość, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele dużo czasu spędzają przed komputerem.
W poniższych linkach przedstawione są w przystępny sposób zasady bhp przy komputerze:
http://scholaris.pl/zasob/106337
https://www.youtube.com/watch?v=gs6UGd4rglE
https://www.slideshare.net/agucha1/zagroenianaduywaniakomputerwwrddzieci
http://scholaris.pl/resources/run/id/109405
https://slideplayer.pl/slide/431148/
Przypomnijcie je sobie i dbajcie o swoje zdrowie!
Babcie i dziadkowie to jedne z najważniejszych osób w życiu dzieci. To właśnie oni obdarzają je bezwarunkową miłością, poświęcają swój czas i energię.
W tym roku nie mogliśmy Ich zaprosić do naszej szkoły , aby uczcić to piękne święto , dlatego przygotowaliśmy dla Nich własnoręcznie wykonane upominki i przesłaliśmy wirtualne życzenia.
Alicja Czuj
W Polsce Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, a Dzień Dziadzia 22 stycznia. W te święta wnuki mają okazję podziękować swoim dziadkom za trud włożony w wychowanie, za czas im poświęcony, za troskę, opiekę, zabawę i przekazaną wiedzę.
Pamiętamy o tym zawsze, a szczególnie w dniu ich święta. Stało się już tradycją (którą pielęgnujemy od zawsze),że w tym dniu gościmy seniorów w naszym przedszkolu. Niestety, w tym roku ze względu na pandemię tradycja ta musiała ulec modyfikacji. Jednak dzieci zarówno z grupy „Smerfy” jak i z grupy „Krasnale” pod czujnym okiem wychowawczyń : Małgorzaty Jarosz i Pauliny Żurek przygotowały niespodzianki.
Z dużym zaangażowaniem pracowały nad laurkami, aby były najpiękniejsze jak to tylko możliwe. Wkładały w to zajęcie nie tylko swoją pracę , ale i serce. Nauczyły się też „wierszyków- życzeń” oraz piosenki, aby w ten sposób wyrazić całą swą miłość wobec osób ,które (obok rodziców) kochają najbardziej na świecie. Niewiele rzeczy może równać się z życzeniami wypowiedzianymi przez przedszkolaka, co można było zauważyć podczas akademii na przestrzeni lat. Zarówno Babcie , jak i Dziadziowie byli bardzo wzruszeni podczas występów swoich ukochanych wnucząt.
Dlatego i w tym roku o Święcie Babci Dziadzia pamiętamy i serdeczne życzenia składamy.
Małgorzata Jarosz
Nowa galeria Laurki z życzeniami dla Seniorów została dodana do albumu fotograficznego
Przedszkolaki z grupy „Smerfy” nie zapomniały o Seniorach przebywających w Domu Pomocy Społecznej w Borzęcinie – Dzień Babci i Dziadka to także ich święto. Dlatego wspólnie z Elżbietą Płanetą przygotowały laurki dla pensjonariuszy.
Czas poświęcony na przygotowanie laurek był znakomitą okazją do porozmawiania z dziećmi na temat relacji pokoleniowych oraz by wyrazić Babciom i Dziadkom swoją wdzięczność, radość, szacunek i naszą pamięć.
Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom pomyślności, szczęścia, zdrowia i radości!
W okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom, na podstawie najnowszych wytycznych MEiN, MZ i GIS w sprawie reżimu sanitarnego opracowaliśmy zasady organizacji pracy w szkole i zasady postępowania i zachowania podczas pobytu w szkole.
Organizacja pracy w szkole.
Uczniowie klasy 1 wchodzą do szkoły głównym wejściem i rozbierają się w szatni na dole. Uczą się w sali 12 a (sala klasy 8 ) w nowym budynku szkoły.
Uczniowie klasy 2 wchodzą do szkoły głównym wejściem, rozbierają się na II piętrze w szatni. Uczą się w swojej klasie.
Uczniowie klasy 3 wchodzą do szkoły głównym wejściem, rozbierają się w szatni na dole a zajęcia lekcyjne będą realizowali w sali 17 (sala klasy 7 B).
Zasady postępowania i zachowania podczas pobytu w szkole.
Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).
Opiekunowie odprowadzający dzieci proszeni są o niewchodzenie do przestrzeni wspólnej szkoły, jeżeli jest to konieczne należy zachowując zasady: 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi, dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m, dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
Opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.
Należy zapewnić sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia – jeżeli rodzice/opiekunowie zmienili ostatnio numer telefonu lub adres mailowy prosimy o jak najszybsze powiadomienie wychowawcy.
Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych (w szczególności temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności) to uczeń zostanie odizolowany od innych dzieci w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, nastąpi niezwłoczne powiadomienie rodziców/opiekunów o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).
Uczniowie będą mieli odrębne szatnie, sanitariaty. Prosimy dostosować się do wymagań sanitarnych.
W szkole obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
Uczeń powinien posiadać własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
Świetlica szkolna zapewnia opiekę zgodnie z planem. W pierwszej kolejności będzie sprawowała opiekę nad uczniami których rodzice są zaangażowani w walkę z Covid-19. Prosimy wszystkich rodziców dzieci dotychczas korzystających ze świetlicy aby poinformowali szkołę, czy zamierzają w dalszym ciągu wysyłać dzieci do świetlicy, czy będą je odbierać po zajęciach.
To druga lekcja, która została przeprowadzona w ramach II edycji ,,Dzieci uczą rodziców”. Tym razem dzieci podczas tej lekcji :
Jak zawsze po zakończonej lekcji , dzieci otrzymały zadania do wykonania w postaci kart pracy z różnymi zadaniami i szablony ozdób świątecznych do samodzielnego wykonania. Było również zadanie specjalne, które polegało na zrobieniu z rodziną zdjęcia świątecznego i zamieszczeniu go na profilu Centrum Rozwoju Lokalnego 25.XII. 2020 o godz. 20.00.
Miło wspominamy ten mile spędzony czas i przedstawiamy efekty naszej pracy.
Alicja Czuj
Piękna jest radość w Święta,
Ciepłe są myśli o bliskich,
Niech pokój, miłość i szczęście
Otoczą dzisiaj nas wszystkich!
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku Dyrekcji, Nauczycielom, Uczniom oraz wszystkim Pracownikom Szkoły życzy
Samorząd Uczniowski.