Nawigacja

  • „Dzień Marchewki” w przedszkolu

    W piątek 23.10.2020r w naszym przedszkolu grupa Krasnali obchodziła „Dzień Marchewki” w ramach realizowanego programu  zdrowotnego.

    Tego dnia dzieci poznały zalety i walory marchewki, mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy na jej temat: jak bardzo jest zdrowa, jak wiele zawiera cennych witamin i składników odżywczych, jak korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok i co można z niej zrobić.

    Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w opaski z sylwetami marchewki, a dzień ten wypełniony był tańcami przy piosenkach, zabawami matematycznymi i

    sprawnościowymi a także twórczością plastyczną z marchewką w roli głównej.

    Był to dzień radosny, pełen wrażeń, wspaniałej zabawy, a także był okazją do wzbogacenia wiedzy o zdrowym odżywianiu.

     

                                                                                                                                    Paulina Żurek

     

  • Światowy Dzień Mycia Rąk

    W  czwartek 15 października grupa Smerfy wraz z wychowawczynią  obchodziła Światowy Dzień Mycia Rąk. Zawsze była to bardzo ważna kwestia dla naszego zdrowia, szczególnie jednak teraz w dobie pandemii  stała się  priorytetem nadrzędnym .  Zawsze warto i trzeba o tym  rozmawiać . Obchody tego wyjątkowego dnia zaczęły się  od piosenki pt.” Nasze zdrowie”, w trakcie której dzieci tańczyły(według własnych pomysłów) i naśladowały czynności o których była mowa w piosence. Następnie, wykorzystując planszę i obrazki, omówiono w jakich sytuacjach należy bezwzględnie myć ręce i co jest potrzebne ,aby mycie było skuteczne. Przyszła również  pora na quiz :  Prawda czy fałsz? Przy zdaniach prawdziwych dzieci klaskały w ręce, a przy fałszywych uderzały dłońmi w kolana. Następnie Smerfy zostały podzielone na grupy. Przedstawiciel każdej  z nich,  losował obrazek przedstawiający sytuację w której należy myć ręce. Odgrywano scenki, a dzieci z pozostałych drużyn  odgadywały, co pokazują koleżanki i koledzy . Zwycięzców  nagrodzono brawami. Odbył się również wyścig  bakterii, podczas którego każdy dopingował zawodnika ze swojej drużyny .  Po teorii przyszła pora na praktykę. Dzieci myły ręce zgodnie z  sześcioma zasadami. Każdy spisał się na medal i taki otrzymał. Dziewczynki-„ Smerfetkę Czyścioszkę”, chłopcy „Smerfa Czyścioszka”. Nasze obchody zakończyły się gromkim okrzykiem: Smerfne czyściochy ,to my! i zapewnieniem ze strony dzieci, że wszystkich domowników  nauczą właściwie myć ręce i będą o tym  codziennie przypominać. 
    Przedszkolne świętowanie opracowała i przeprowadziła Małgorzata Jarosz.

                                                                                                           Małgorzata Jarosz
     

  • Nauczanie zdalne

     

    W związku z wprowadzeniem przez rząd nowych obostrzeń mających na celu zapobieżenie dalszego rozwoju pandemii koronawirusa od dnia 26 października 2020 r., ulega zmianie funkcjonowanie szkół podstawowych. Zgodnie z najnowszymi ustaleniami uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej przechodzą w tryb nauki zdalnej.

    Wobec powyższego informujemy, że od poniedziałku (26 października 2020 r.) w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Przyborowie zajęcia będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość według obowiązującego planu lekcji. Sytuacja ta ma potrwać przynajmniej do 8 listopada 2020 r. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące nauki zdalnej będą przekazywane rodzicom i uczniom za pośrednictwem e -dziennika, dlatego apelujemy o częste zaglądanie do dziennika elektronicznego. Szczegółowe informacje na temat ograniczeń w działalności szkół znajdują się również na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

     

  • Powszechny spis rolny 2020

  • Projekt SPRINTEM DO MARATONU – w Publicznym Przedszkolu w Przyborowie

     

    Pod koniec września, grupa Smerfy wraz z opiekunami przystąpiła do ogólnopolskiego projektu Sprintem do maratonu – obecnie trwa już VI edycja. Jest on realizowany przez tysiące przedszkoli w całej Polsce pod patronatem miesięcznika Bliżej Przedszkola.

    Tegoroczne zawody odbywają w nieco zawężonej formule, ze względu na sytuację epidemiologiczną, skutkiem jest brak obecności podczas zawodów Rodziców, jednak nic nas nie zniechęciło by zorganizować 28 września bieg pod hasłem: „Biega nasza Polska cała”.

    Na starcie stawiło się 25 dzieci, w sportowych strojach, na których widniały numery startowe. Wszystkim udało się dzielnie pokonać linię mety, a w nagrodę za udział w projekcie otrzymały złote medale oraz pamiątkowe certyfikaty maratończyków.

    Wspólnie w grupie poodejmowaliśmy aktywności fizyczne oraz działania związane ze zdrowym odżywianiem przedszkolaka. Realizując  projekt SPRINTEM DO MARATONU, przyczyniamy się do popularyzowania biegów wśród dzieci; zachęcamy do zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu. Ponadto wyrównujemy szansę wszystkich dzieci na wyrabianie nawyków podejmowania w życiu dorosłym aktywności fizycznej, jak również kształtujemy społeczeństwo zdrowe i świadome wpływu aktywności fizycznej na zdrowie człowieka – nie tylko fizyczne, ale i psychiczne.

                Dzieci dowiedziały się jak ważne jest spożywanie zdrowych posiłków, warzyw i owoców, by zachować kondycję fizyczną.

                Oprócz ćwiczeń gimnastycznych w trakcie zajęć przedszkolnych, dzieci i Rodzice zostali zachęcani do wspólnego, aktywnego spędzania czasu. Bardzo chętnie dzielili się z nami zdjęciami ze wspólnych wycieczek, spacerów, wspinaczek, ruchu na placach zabaw, a nawet wraz z dziećmi przeprowadzali zawody sportowe.

                Projekt przygotowały i poprowadziły Ilona Siemińska i Elżbieta Płaneta.

     

     

    Ilona Siemińska

    Biegowy certyfikat

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

  • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

    Każdy przedszkolak dobrze wie,

    Że kiedy wrzesień już kończy się,

    Od najmłodszego aż po starszaka

    Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!

     

    W poniedziałek 21 września, przedszkolaki z grupy Smerfy obchodziły swoje święto. Przygotowania trwały kilka dni, podczas których dzieci ćwiczyły układ taneczny do piosenki „Ręce prosto, prosto”, by móc wystąpić przed rówieśnikami i on-line przed Rodzicami. Tego dnia szkolny plac zamienił się w prawdziwy panel malarski, na którym dzieciaki przygotowały piękne ilustracje na folii według własnego pomysłu. Cała szkolna i przedszkolna społeczność wraz z Rodzicami mogła podziwiać unikatową przedszkolną galerię sztuki.

    Po odpoczynku i posiłku rozpoczęliśmy kolejną część świętowania, nie mogło zabraknąć tańców i wspólnych zabaw oraz odśpiewania Hymnu Przedszkolaka. Na koniec, każdy Smerf otrzymał pamiątkowy dyplom z życzeniami, kolorowy balonik oraz to co przedszkolaki lubią najbardziej – słodką niespodziankę.

    Dzieci już nie mogą doczekać się kolejnego Wielkiego Przedszkolnego Świętowania – a to już za rok…

    Przedszkolne świętowanie w grupie Smerfy przygotowały i poprowadziły Panie Ilona Siemińska i Elżbieta Płaneta.

  • Bezpieczny przedszkolak

    Tradycyjnie początek września jest czasem kiedy bardzo dużo uwagi poświęca się bezpieczeństwu dzieci, szczególnie tych najmłodszych. Począwszy od bezpieczeństwa podczas zabawy, po bezpieczeństwo w czasie drogi do i z przedszkola

    Dzieci z grupy Smerfy świetnie zgłębiały i utrwalały wiedzę dotyczącą bycia bezpiecznym przedszkolakiem. Poznały wszystkie ważne zasady, wspólnie przygotowały i podpisały własny kodeks zachowania, dzięki któremu będą bezpieczne i zadowolone podczas pobytu                                    w przedszkolu.

    Każdy Smerf poznał numery ratunkowe, oraz zasady korzystania z nich, a dzięki krótkiej rymowance nie zapomni o jednolitym ogólnoeuropejskim numerze alarmowym 112.

    Podsumowaniem bezpiecznego tygodnia było wręczenie pamiątkowych odznak Mistrza Bezpieczeństwa oraz odblasków, dzięki którym dzieci będą widoczne na drodze po zmroku.

    Ilona Siemińska

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021-ważne informacje!

    SZANOWNI  RODZICE  I UCZNIOWIE!

             Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021 dla klas I- VIII  odbędzie się    1 września 2020 r. o godz. 9.00 i 10:00. Ze względu na zachowanie reżimu sanitarnego  nie będzie tradycyjnego rozpoczęcia roku szkolnego. Uczniowie idą do sal na spotkanie z wychowawcą. Rozpoczęcie odbywać się będzie według poniższych zasad:

    1.Uczniowie klas I-III rozpoczynają rok szkolny o godz. 9:00 i wchodzą do szkoły wejściem głównym. Po zmierzeniu temperatury oraz dezynfekcji rąk udają się z wychowawcami do swoich klas.

    2. W dniu rozpoczęcia na spotkanie z wychowawcą może wejść jeden opiekun ucznia klasy pierwszej z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego (dezynfekcja rąk, maseczka lub przyłbica).

    3. Uczniowie klasy IV rozpoczynają rok szkolny o godz. 9:00 i wchodzą  do szkoły wejściem bocznym (budynek dawnego gimnazjum). Po zmierzeniu temperatury oraz dezynfekcji rąk udają się z wychowawcą do swojej klasy.

    4. Uczniowie klas V, VIIa,b rozpoczynają rok szkolny o godz.10:00 i wchodzą do szkoły wejściem głównym. Po zmierzeniu temperatury oraz dezynfekcji rąk udają się z wychowawcami do swoich klas.

    5. Uczniowie klasy VI, VIII rok szkolny rozpoczynają o godz.10:00 i wchodzą do szkoły wejściem bocznym (budynek dawnego gimnazjum). Po zmierzeniu temperatury oraz dezynfekcji rąk udają się z wychowawcą do swojej klasy.

     

    Uwaga!

    Według zaleceń zamieszczonych na stronie gov.pl wynikających z reżimu sanitarnego wszyscy uczniowie w dniu rozpoczęcia roku szkolnego zobowiązani są do przyjścia
    w maseczkach zasłaniających  nos i usta oraz do dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły.

     

  • DRODZY RODZICE DZIECI PRZEDSZKOLNYCH!

    Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/21. W związku z trwającą epidemią COVID-19 rozpoczynamy go w sposób inny niż dotychczas, ponieważ obowiązują nas liczne ograniczenia.

        Z uwagi na obecną sytuację proszę o zapoznanie się i zastosowanie do zasad obowiązujących w przedszkolu, a wynikających z organizacji pracy i wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Oto najważniejsze z nich:

    • zajęcia w przedszkolu rozpoczynają się od 1.09 2020 r. Pobyt dziecka zdeklarowanego na 9 godzin, rozpoczyna się o godz. 6.30 - 15.30, natomiast dzieci zdeklarowane na pobyt 5 godzinny rozpoczynają zajęcia - gr. II (starszaki) od godziny 7.45 -12.45,   gr.I (maluchy) od 8.00 - 13.00. Po odbiór dzieci rodzice lub opiekunowie, będą wchodzić do szatni pojedynczo, przy rygorystycznym przestrzeganiu wszelkich środków ostrożności
    • w grupie może przebywać maksymalnie 25 dzieci;
    • do przedszkola może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych;
    • w przypadku zaobserwowania u dziecka objawów chorobowych podczas pobytu w placówce, zostanie ono umieszczone w izolatce oraz niezwłocznie zostanie powiadomiony o tym fakcie rodzic/opiekun dziecka w celu pilnego odebrania dziecka z przedszkola;
    • rodzic powinien wyrazić zgodę na pomiar temperatury ciała dziecka, jeśli zaistnieje taka konieczność;
    • dzieci do placówki są przyprowadzane i odbierane przez osoby zdrowe;
    • jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać dziecka do przedszkola;
    • dziecko nie może zabierać ze sobą do przedszkola żadnych przedmiotów lub zabawek;
    • dzieci nie przynoszą również wody i innych napojów 
    • rodzice mogą wchodzić z dziećmi do szatni przy rygorystycznym przestrzeganiu wszelkich środków ostrożności – osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk przed wejściem do przedszkola, 1 rodzic z dzieckiem/dziećmi;
      (w szatni będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób, pozostali będą oczekiwać przed wejściem do budynku). Szcegółowa procedura znajduje się w linku poniżej.

     

  • MAŁOPOLSKA OLIMPIADA FREKWENCJI

    Szanowni Mieszkańcy! Zachęcamy do licznego udziału w II turze wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.10 gmin z Małopolski z najwyższą frekwencją otrzyma bony o wartości 50 tysięcy złotych ufundowane przez Zarząd Województwa Małopolskiego w ramach programu "Olimpiada frekwencji" z przeznaczeniem na wycieczki szkolne dla uczniów szkół podstawowych.

    Drogi Rodzicu! Twoja obywatelska postawa to przede wszystkim dobry przykład dla młodego pokolenia, ale także szansa na atrakcyjną formę edukacji dla Twojego dziecka w kolejnym roku nauki w szkole.

    Program "Olimpiada frekwencji" zakłada kompleksowe sfinansowanie wycieczki do stolicy Małopolski – miasta Krakowa oraz innych, atrakcyjnych miejsc w naszym województwie. Obejmie on m.in.: przejazd autokarem, zwiedzanie, lekcję demokracji, wyżywienie, ubezpieczenie oraz usługę przewodnicką.

    Drodzy Mieszkańcy ! To nic nie kosztuje. Korzystając ze swojego konstytucyjnego prawa wybierania, weźmy licznie udział w wyborach! Zademonstrujmy swój Patriotyzm! Zróbmy frekwencję!, a przy okazji zdobądźmy bony dla Naszych Dzieciaków.

  • Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

    Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było szczególne. Odbyło się po dlugim okresie zamknięcia szkoły. Pandemia koronawirusa to był czas zupełnie niecodzienny dla nas wszystkich. Nauka na odległość stała sie z dnia na dzień koniecznością i stanowiła dla nas wszystkich wyzwanie. Dziękuję nauczycielom, rodzicom, uczniom za włożony wysiłek, szybkie zorganizowanie się oraz wzajemne wsparcie.

        Życzę spokojnych, słonecznych wakacji. Niech  trudny czas pandemii odejdzie w zapomnienie, a lato będzie okazją do pozbycia się stresów. Niech nadchodzące wakacje będą radosne i pełne niezapomnianych wrażeń.

    Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego

    Jan Kowal

     

     

     

     

     

  • Wykaz podręczników do przedszkola na rok szolny 2020/21

  • Zakończenie roku w przedszkolu

    Odbiór dyplomów przez dzieci w przedszkolu w dniu 30.06.2020r.

     

     

  • Zakonczenie roku szkolnego 2019/2020

    HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

    Informujemy, że zakończenie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w dniu  26 czerwca 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, będzie ono miało taką formę, aby zostały zachowane wszelkie procedury bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Osoby, które obawiają się spotkań w grupie, na terenie szkoły, będą mogły odebrać świadectwo indywidualnie (uczeń bądź rodzic) w ciągu następnych dni, po zakończeniu roku szkolnego, w sekretariacie szkoły.
    Wychowawcy klas spotkają się z uczniami, którzy zdecydują się w tym dniu odebrać świadectwo. Nauczyciele świetlicy i pozostali nauczyciele pomogą wychowawcom w tym dniu w kierowaniu dzieci w odpowiednie miejsca.
                  Uczniowie i nauczyciele powinni mieć założone maseczki. Wszyscy muszą zachowywać dystans, a po rozdaniu świadectw, udać się bezpośrednio do domu.
    W celu zminimalizowania liczby osób obecnych na terenie szkoły, prosi się rodziców uczniów klas I-III o niewchodzenie do budynku szkoły.

     

    MIEJSCE I GODZINY SPOTKAŃ WYCHOWAWCÓW Z KLASAMI

     INFORMACJA_DOTYCZaCA_ZAKONCZENIA_ROKU_SZKOLNEGO_2019_2020_(1)(2).docx

  • Wypłaty z SKO!

    Dodzy Uczniowie!

    Wypłata Waszych oszczędności zgromadzonych w SKO odbędzie się w dniach:

     22.06.2020 r. w godz. 10.00 – 11.00 

    23.06.2020 r. w godz. 10.00 – 11.00  

    Należy mieć książeczkę SKO.  Przy wypłacie powyżej 10 złotych /zgodnie z Regulaminem SKO /należy  okazać  zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

     

     

     

     

     

     

  • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

     

    UWAGA! WAŻNE!

    Instrukcja dla uczniów zdających egzamin ósmoklasisty

     

    HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2019/2020

     

    W szkołach dla dzieci i młodzieży, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym

    W terminie głównym

    1. język polski - 16 czerwca 2020 r. (wtorek) godz. 9.00
    2. matematyka - 17 czerwca 2020 r. (środa) godz. 9.00
    3. język obcy nowożytny - 18 czerwca 2020 r. (czwartek) godz.9.00

    W terminie dodatkowym

    1. język polski - 7 lipca 2020 r. (wtorek) godz. 9.00
    2. matematyka - 8 lipca 2020 r. (środa) godz.9.00
    3. język obcy nowożytny - 9 lipca 2020 r. (czwartek) godz.9.00

     

    UWAGA DO SZKOŁY PRZYCHODZIMY O GODZ. 8:20

     

     

  • OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW” 2019/2020

     

    „Najlepszą rzeczą jaką rodzice mogą zrobić dla

     szczęścia i przyszłości swego dziecka,  jest

    codzienne głośne czytanie mu dla przyjemności”.

          Wielka Liga Czytelników to ogólnopolski konkurs czytelniczy dla uczniów szkół podstawowych, który wymaga od uczestników ciężkiej i wytrwałej pracy. W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła po raz piąty do tego konkursu. 40 uczniów klas I- IV     i  V- VIII wzięło w nim udział.

           W pierwszym etapie szkolnym uczniowie mieli za zadanie przeczytać 10 książek wybranych przez szkolnego koordynatora  z listy Organizatora konkursu. Następnie rozwiązywali pobrane testy z biblioteki w domu podczas rodzinnego czytania by zdobyć     10 sprawności czytelniczych i móc przejść do kolejnego etapu. Testy zawierały pytania dotyczące treści całej książki lub jej fragmentu, a także pytania interdyscyplinarne, związane tematycznie z daną książką.  Aby test został zaliczony, należało zdobyć co najmniej 80 punktów na 100 możliwych. Komplet sprawności zdobyło 22 uczniów: Borowiec Jonasz (kl. I),  Korda  Laura ( 1), Nowak Aleksandra(1) , Siemińska Aleksandra(1) , Styrna Magdalena (1) , Zdechlik Milena (1), Chamielec Michalina (2), Gemza Maja (2) , Góra Zuzanna(2) , Jarosiński Karol (2), Wolsza Oliwia (2), Barnaś Aniela (3), Dadej Amelia(3), Skrężyna Wiktoria (3), Żurek Ewa (3) , Kociołek Jakub (4),  Chamielec Zuzanna (5), Korda Liliana (5), Sulma Emilia (5), Sulma Julia (6a), Żurek Bartłomiej (6a), Żurek Aleksandra (6b), Bolek Bartosz (8).

    Spośród 15 uczestników: Korda  Laura ( 1), Siemińska Aleksandra(1), Chamielec Michalina (2), Gemza Maja (2) , Góra Zuzanna(2) , Jarosiński Karol (2), Wolsza Oliwia (2), Barnaś Aniela (3), Skrężyna Wiktoria (3), Żurek Ewa (3) , Kociołek Jakub (4),  Chamielec Zuzanna (5), Sulma Emilia (5), Sulma Julia (6a), Bolek Bartosz (8) testu kwalifikacyjnego do etapu powiatowego, najlepsi okazali się uczniowie w kategorii klas I – IV : Siemińska Aleksandra, Skrężyna Wiktoria i Kociołek Jakub.

                 W dniu 28 maja 2020 roku odbyły się w całej Polsce Mistrzostwa Powiatów, w tym roku po raz pierwszy online. Uczniowie rozwiązywali testy  indywidualnie odpowiadając na pytania dotyczące lektury Dominika Wieczorkowicza „Hulajnogą przez Smoczą Wyspę”.

     Z radością informujemy, że nasi uczniowie zdobyli:

    Jakub Kociołek – tytuł Mistrza Powiatu                                                                                              

      Wiktoria Skrężyna – tytuł Mistrza Powiatu                                                                                           

    Aleksandra Siemińskatytuł II Wicemistrza Powiatu

           Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu, którzy przez prawie cztery  miesiące wytrwale zdobywali sprawności czytelnicze, a na koniec przystąpili do testu kwalifikacyjnego. Specjalne podziękowania należą się rodzicom dzieci biorących udział     w konkursie, którego celem  jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury.
     

     

     

     

  • MAJ MIESIĄCEM KSIĄŻKI I CZYTELNICTWA

  • ZWROTY KSIĄŻEK I PODRĘCZNIKÓW DO BIBLIOTEKI

    Szanowni rodzice, Drodzy Uczniowie!

     

    Ponieważ zbliża się koniec roku szkolnego, ze względu na wyjątkową sytuację już od             2 czerwca rozpoczynamy przyjmowanie wypożyczonych  książek, a od 22 czerwca podręczników wypożyczonych z biblioteki zgodnie z harmonogramem zamieszczonym poniżej, do którego należy bezwzględnie się dostosować.

     

    Zwrot książek (bez podręczników) przez uczniów kl. I-VIII

     

    2.06.2020  r. w godz. 10.00 – 12.00  kl. I-III

                        3.06.2020 r. w godz. 10.00 – 12.00 kl. IV, V, VIa

    4.06.2020 r. w godz. 10.00 – 12.00 kl. VIb, VII, VIII

     

    Zwrot podręczników:

     

    22.06.2020 r. w godz. 10.00 – 12.00  kl. I-III

    23.06.2020 r. w godz. 10.00 – 12.00  kl. IV, V, VIa

    24.06.2020 r. w godz. 10.00 – 12.00  kl. VIb, VII, VIII

     

    Zasady zwrotu:

     

    1. Informujemy, że czas kwarantanny ( rekomendacja Biblioteki Narodowej dotycząca

        kwarantanny książek ) dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotece

        wynosi 72 godziny ( mini. 3 dni). 

    2. Książki przynosimy do biblioteki  umieszczone w foliowej torbie wraz z załączoną kartą

        informacyjną  (imię i nazwisko ucznia, klasa)

    3. Książki będą odkładane przez osobę zwracającą w miejsce wskazane przez bibliotekarza.

    4. Zwrócone książki/podręczniki zostają poddane siedmiodniowej kwarantannie.

    5. Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokonuje oceny stanu technicznego

        książek i sprawdza czy wszystkie wypożyczone pozycje zostały zwrócone.  Rodzice

        zostaną poinformowani o ewentualnych brakach w zwrocie.

    6. Przy oddawaniu książek należy zwrócić uwagę na czystość i estetykę książki (wyprostować 

        pogięte kartki, podkleić wypadające kartki).

    7.W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki, prosimy o odkupienie takiej samej 

        pozycji. W razie wątpliwości proszę o kontakt przez e-mail  bibliotekazsp77@gmail.com

    8. W taki sam sposób postępujemy z podręcznikami – komplety podręczników mają być

        spakowane do reklamówki z dołączoną karteczką z imieniem i nazwiskiem ucznia oraz 

        klasą.

    9. Z podręczników należy usunąć wszelkie zapiski, fiszki, notatki, sprawdziany, 

        wygumkować wszelkie wpisy ołówkiem.

    10. Uczeń lub rodzic dokonujący zwrotu książek/podręczników powinien być w maseczce

           i rękawiczkach.                                                                                           

     

     

     

     

  • SZLACHETNA AKCJA SZKOLNEGO WOLONTARIATU W CZASIE PANDEMII

    ,, W sytuacjach trudnych ,

            dobrzy i bezinteresowni ludzie są jak ciche anioły,

            które podnoszą Nas,  gdy już zapomnimy jak latać ”

     

         Takimi słowami, otrzymaliśmy podziękowania od dyrekcji  i pracowników Hospicjum, za przekazane rzeczy zebrane podczas naszej zbiórki. 

         

          Ślemy ogromne podziękowania wszystkim naszym mieszkańcom Przyborowa, którzy tak chętnie i ofiarnie wzięli udział w naszej akcji i przyczynili się do tego, że tak niewiele potrzeba , aby innym przyjść z pomocą i sprawić wiele radości zwłaszcza w obecnym czasie pandemii. Udało się zebrać mnóstwo rzeczy nie tylko używanych w bardzo dobrym stanie, ale i nowych.

                                                                                                                      DZIĘKUJEMY!

                                                                                           

                                                                                         Opiekunowie Szkolnego Wolantariatu.

     

         Podziękowania za obecną zbiórkę i wcześniejszą akcję ,,Kartka dla Hospicjum „  przesłane   zostały w dedykacjach książek otrzymanych w podzięce . Również nasze akcje i podziękowania można zobaczyć na facebooku, na stronie dyrektora Hospicjum Pana Krzysztofa Gaca.

     

     

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Wpisz tutaj nazwę szkoły
    Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przyborowie
    Przyborów 192
    32-823 Szczepanów
  • (014)68 47044

Galeria zdjęć