Konkurs informatyczny-" Bezpieczny Internet"

W dniu 16 kwietnia 2004 r. na zamku w Niepołomicach został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany przez Wortal "Bezpieczny Internet" i Centrum Młodzieży im. H. Jordana w Krakowie. Patronat nad konkursem sprawowali: Marszałek Województwa Małopolskiego, Małopolski Kurator Oświaty i Małopolski Komendant Policji.

Prace, których było 248, ze153 szkół województwa małopolskiego, oceniane były pod względem merytorycznym, językowym i plastycznym w trzech kategoriach wiekowych: dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych . Uczniowie dwóch ostatnich grup mieli do wyboru trzy tematy prezentacji multimedialnych. Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Jakub Wolsza, uczeń klasy III b Publicznego Gimnazjum w Przyborowie. Laureat przygotował prezentację multimedialną na temat "Jak, twoim zdaniem, będzie wyglądać wirtualna szkoła przyszłości?". Prezentacja ujawniła duży talent i sporą fantazję futurystyczną autora. Jakub wielokrotnie wcześniej uczestniczył w różnych konkursach. W ubiegłym roku szkolnym, wraz z grupą 24 kolegów, wywalczył dla swojej szkoły II miejsce w Małopolsce w konkursie "Interiada 2003". Był również finalistą religijnego konkursu hagiograficznego na szczeblu ogólnopolskim. Utalentowany chłopiec zamierza kontynuować edukację w kierunku informatycznym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku.