Konkurs o tytuł mistrza intelektu 2006

2006-05-05

Gazeta Krakowska: W Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie uczniowie szkół podstawowych rywalizowali o tytuły mistrzów intelektu 2006 - Wiedza w cenie

Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie po raz kolejny przeprowadził konkurs „Mistrz intelektu". Udział wzięli w nim uczniowie wszystkich gminnych szkół podstawowych, wyłonieni z wcześniejszych eliminacji. Do finału zakwalifikowało się pięciu reprezentantów każ­dej placówki.

- To konkurs wiedzy. Pyta­my jednak o zagadnienia, któ­re nie wykraczają poza ramy nakreślone programem na­uczania szkoły podstawowej. Mimo to, pytania były napraw­dę trudne i trzeba było mieć szeroki zasób wie­dzy z wielu dziedzin, żeby odpowiedzieć na większość z nich - mówi dyrektor GOK z Borzęcina Piotr Kania.

Pytania przygotowali na­uczyciele oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, a wiedzę uczniów sprawdzała komisja, w skład której weszli nauczyciele-opiekunowie po­szczególnych grup uczestni­ków. Odpowiedzi na pytania punktowane były w skali od 1 do 3, a konkurs składał się z kil­ku rund. Poziom był bardzo wyrównany, w każdej rundzie konieczne okazywały się do­grywki.

Zwycięzcą tegorocznej edy­cji konkursu został Mateusz Gawor ze szkoły w Łękach, dru­gie miejsce zajął Mariusz Koło­dziej z Przyborowa, trzecie - Jakub Siudut z Łęk, czwarte - Mateusz Maklas z Borzęcina Dolnego, a piąte - Sylwia Białek z Łęk. Wszyscy w nagrodę otrzymali puchary, dyplomy, książki i płyty.

Organizatorzy nie zapo­mnieli także o pozostałych uczestnikach konkursu. Żaneta Bogusz, Katarzyna Dulęba, Magdalena Kądziołka, Karolina Skóra, Mateusz Musiał, Korne­lia Rosa, Gabrysia Przepiórka, Michał Szafraniec, Albert Ma­zur, Iwona Pudełko, Dariusz Kania, Kazimierz Michalczewski, Natalia Kozioł, Natalia Oleksy, Elżbieta Wyczesana, Radosław Duda, Sara Drab, Konrad Pitaś, Ewa Zachara oraz Gabriela Żurek otrzymali nagrody pocieszenia ufundo­wane przez firmę Dam-Dam z Łęk i Klub Sportowy z Borzęcina.

(ZS)