Gminny konkurs z zakresu geografii i ochrony środowiska

2006-05-11

GOK Borzęcin: Przyborów po raz pierwszy

Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie zorganizował drugą edycję gminnego konkursu z zakresu z zakresu geografii i ochrony środowiska, na poziomie ucznia szkoły podstawowej. Konkurs miał miejsce w sali Domu Ludowego w Borzęcinie Górnym.

Do konkursu zostały zaproszone trzyosobowe zespoły reprezentujące poszczególne szkoły podstawowe z terenu gminy. Z zaproszenia skorzystały jednak tylko dwie szkoły, z Borzęcina Dolnego i Przyborowa. Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Elżbieta Kwaśniewska, Krystyna Grzybicka i Cecylia Czaja. Zawodnicy odpowiadali na pytania przygotowane przez nauczycieli (opiekunów poszczególnych zespołów) z zakresu: ochrony środowiska, ekologii, znajomości parków narodowych oraz stref klimatycznych. Konkurs składał się z dwóch rund. W pierwszej, zespół odpowiadał na 5 pytań spośród 50, punktowanych maksymalnie po 3 punkty za prawidłową odpowiedź. W rundzie drugiej zespół wybierał po 4 pytania spośród 20, punktowanych maksymalnie po 5 punktów za odpowiedź prawidłową. Po wyrównanym pojedynku lepsza okazała się drużyna z Przyborowa w składzie: Gabrysia Żurek, Ewa Zachara, Mariusz Kołodziej pod opieką Krystyny Grzybickiej. Drugie miejsce zajęła ekipa z Borzęcina Dolnego w składzie: Mateusz Maklas, Radosław Boraca, Radosław Duda pod opieką Cecylii Czaja. Po wyczerpujących odpowiedziach udzielanych na, czasami nie łatwe pytania, można było dostrzec ogrom pracy włożony w przygotowania do powyższego konkursu. Wszyscy zawodnicy wykazali się dużą wiedzą nie tylko z zakresu geografii czy przyrody, ale również z zakresu ochrony środowiska.

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody książkowe ufundowane przez Gminny Klub Sportowy oraz dyplom dla szkoły. Mamy nadzieję, iż za rok nic nie stanie na przeszkodzie, aby w trzeciej edycji konkursu wzięły udział wszystkie zaproszone szkoły.