Ogólnopolski Konkurs Hagiograficzny

W dniu 17 listopada 2003 r. w Częstochowie, odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Hagiograficznego " Gaude Mater Polonia", poświęconego czterem głownym patronom Polski: św. Wojciechowi, św. Stanisławowi Szczepanowskiemu, św. Stanisławowi Kostce oraz św. Andrzejowi Boboli. Uczestników podzielono na 3 grupy:szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum. Uczniowie szkoły podstawowej w drodze do finału brali udział w półfinałach, które odbyły się w: Szczepanowie, Krakowie, Gnieźnie, Warszawie i Płocku. Konkurs finałowy w Częstochowie przebiegał w dwóch etapach: pisemnym i ustnym.Wśród finalistów wielki sukces odnieśli uczniowie z naszego zespołu. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zajął Paweł Gzyl, w grupie uczniów szkół podstawowych trzecie miejsce przypadło Benedyktowi Żurkowi. Natomiast Jakub Wolsza i Monika Kołodziej- uczniowie gimnazjum znaleźli się odpowiednio w pierwszej i drugiej dziesiątce finalistów. Opiekunem naszej grupy był katecheta Mariusz Madej.Poziom rywalizacji według jurorów był bardzo wysoki. O zwycięstwie Pawła Gzyla zadecydowała lepsza znajomość historycznych szczegółów. Nagrodą dla Pawła była 6- dniowa wycieczka do Rzymu. Poziom wiedzy uczestników konkursu najlepiej skomentował biskup Długosz, mówiąc z uśmiechem na twarzy:-Oni wiedzą więcej ode mnie.