Maluszki malują tęczę
Pomysł na malowanie tęczy i radosnych uśmiechów przyszedł do Polski z Włoch i idzie dalej na cały świat. Dzieci niemal na całym świecie malują tęcze na znak, że w tej chwili musimy zostać w domach, aby jak najszybciej sytuacja się unormowała, aby ludzie już nie chorowali i zapomnieli o Koronawirusie.
Przedszkolaki z grupy Smerfy oraz ich Rodzice, nie dali się długo namawiać aby dołączyć do akcji, szybko wykonali piękne prace i dzieli się nimi między innymi na portalach społecznościowych oraz wysyłali do rodziny i znajomych. Na barwnych plakatach zamieścili hasła: Zostań w domu oraz Będzie dobrze i wywiesili je w swoich oknach.
Maluszki, wiele wiedzą o wirusowym zawirowaniu jakie wdarło się w naszą codzienność, słuchają swoich rodziców, którzy najlepiej wiedzą co dla nich jest dobre i zdrowe, ale chcą również pomagać innym.
Nasze dzielne przedszkolaki przynoszą dorosłym nadzieję, bo tęcza – to nadzieja. J
Pomysł i przeprowadzenie akcji w Naszym Przedszkolu - Ilona Siemińska
Uprzejmie informujemy, iż w dniach 04.04.2020r.- 05.04.2020 r wystąpi przerwa w dostępie do platformy e- learning spowodowana pracami administracyjnymi.
Drodzy Uczniowie!
Drodzy Rodzice!
Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br.
Wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia egzaminów zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:
30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.
Szczegółowe informacje MEN -poniższy link: (przeczytajcie uważnie!)
2020_03_26_Probny_egzamin_osmoklasisty_informacja_MEN_i_CKE.docx
Drodzy uczniowie!
W związku z zagrożeniem epidemicznym pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie i pozostańcie w domu. Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki. Przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie. Przeczytajcie ulubioną książkę, spróbujcie uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijajcie kompetencje. Skorzystajcie z przygotowanych przez nauczycieli materiałów na stronie internetowej naszej szkoły. Liczymy, że przedstawiona oferta pozwoli Wam na bieżącą naukę w warunkach domowych i uniknięcie zaległości.
W zakładce "zdalne nauczanie"; na podstronach klas oraz na platformie e-learning znajdują sie materiały dydaktyczne z poszczególnych przedmiotów. W razie wątpliwości zawsze pytajcie o wszystko swoich nauczycieli.
Drodzy Rodzice!!
Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.
Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U
Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.
Link do materiałów: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/
REKRUTACJA
DO PRZEDSZKOLA
I PIERWSZEJ KLASY!!!
W związku z wystąpieniem zagrożenia epidemiologicznego rekrutacja do szkoły i przedszkola odbędzie się drogą elektroniczną.
Poniżej są zamieszczone wnioski wraz z oświadczeniami o przyjęcie dzieci do przedszkola/ szkoły na rok szkolny 2020/2021.
Zainteresowani rodzice proszeni są o ściągnięcie dokumentów ze strony szkoły i odesłanie wypełnionych druków za pomocą skanów lub zdjęcia na adres mailowy szkoły w terminie do 8 kwietnia 2020 r. na adres: zsprzyborow@interia.pl
Dokumenty do pobrania:
Przyborów, dnia 11 marca 2020 r.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolu i szkole.
Szanowni Państwo.
Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.
W dniach 12 i 13 marca br. w przedszkolu i szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie opiekuńcze dla dzieci przedszkola oraz klas I-III, którym rodzice nie będą w stanie zapewnić opieki.
Od 16-25 marca br. zarówno szkoła jak i przedszkole będą zamknięte.
W związku z powyższym nie będą prowadzone ani zajęcia dydaktyczne ani opiekuńcze.
Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyborowie
źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
UWAGA NA KORONAWIRUS!
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku ul. Okocimska 44, 32-800 Brzesko e-mail: brzesko@psse.malopolska.pl tel. (+48 14) 66-30-743 fax (+48 14) 68-63-310 Telefon kontaktowy czynny po godzinach pracy oraz w dni ustawowo wolne od pracy 603 321 946 W przypadku dodatkowych wątpliwości można zadzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformować o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).
„W karnawale, w karnawaleDzieci bawią się wspaniale,W karnawale każdy chceTańczyć, śpiewać, bawić się”
Tradycji stało się zadość, i tak oto 19.02. w Naszym Przedszkolu pojawiły się dzieci w pięknych, kolorowych kostiumach, aby świętować karnawał. Były konkursy, losowanie Króla i Królowej Balu, oraz wspaniała zabawa przy muzyce. Nie zabrakło również smakołyków przygotowanych przez Naszych niezastąpionych Rodziców, którym bardzo dziękujemy.
Ilona Siemińska
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU.
Jednym z najważniejszych świąt w przedszkolnym kalendarzu jest obchodzony 21 i 22 stycznia Dzień Babci i Dziadka. Jako, że jest to bardzo uroczysty czas – tegoroczne spotkanie Dziadków i Przedszkolaków, miało miejsce w Regionalnym Centrum Kulturalnym Wsi Przyborów.
Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyborowie, do tego dnia przygotowały się bardzo skrupulatnie pod opieką Pań Ilony Siemińskiej – grupa Smerfy, oraz Elżbiety Płaneta – grupa Krasnale.
Przed niemal dwustuosobową widownią, na początku zaprezentowały się maluszki – dla niektórych był to pierwszy występ w życiu – na scenie i przed tak znakomitą publicznością.
Dzieci pięknie recytowały wierszyki, których bohaterami byli Babcia i Dziadziuś. Całość występu Smerfów, uświetniły piosenki, które stały się hitami tego dnia pt. „Czadowa Babcia” i „Szałowy Dziadek”. Na koniec dzieci zaśpiewały i zatańczyły „Zimową poleczkę”. Owacji nie byłoby końca, gdyby nie fakt, że starszaki były już przygotowane do swojego występu.
Grupa Krasnale rozpoczęła swój występ podkreślając wyjątkowość tego dnia. Część artystyczną otwarła zabawna historyjka „Dziadek, stołek i rosołek”. Z dużym przejęciem i zaangażowaniem dzieci odgrywały swoje role. Wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom, prezentując różne formy artystyczne. Wierszem i piosenką dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Na zakończenie „Śnieżynki” wykonały piękny taniec do piosenki „Hallelujah”.
Pełne radości, uśmiechu, ale i wzruszeń twarze zaproszonych gości pokazały nam jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas . Wszystkie dzieci obdarowały swoich Dziadków i Babcie, niespodziankami w postaci laurek.
Uroczystość zakończono wspólnym świętowaniem przy stole zastawionym domowym ciastem, przygotowanym przez niezastąpionych Rodziców naszych przedszkolaków, którym serdecznie dziękujemy.
Ilona Siemińska i Elżbieta Płaneta
W czwartek 16 stycznia 2020 r. w Przyborowie odbył się Opłatek Dekanalny dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi z Dekanatu Szczepanowskiego. Organizatorami spotkania byli: Parafia p.w. św. Jana Kantego w Przyborowie, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Przyborowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.
Zaproszonych gości i wszystkich zebranych w kościele parafialnym w Przyborowie powitał proboszcz parafii, ks. Antoni Wolak. Następnie odbyła się uroczysta Msza święta, której przewodniczył ks. Prałat Władysław Pasiut, a koncelebrowali kapłani z Dekanatu Szczepanowskiego.
Okolicznościowe Słowo Boże wygłosił ks. dr Tomasz Lelito – Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. W homilii nawiązał do obecnej rzeczywistości nauczyciela - wychowawcy. Podkreślił ogromna rolę pedagoga – wychowawcy oraz skierował myśl na prace synodalne nad rolą edukacji we wspólnocie kościoła.
Po Mszy św. dzieci i młodzież Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Przyborowie pod kierunkiem nauczycieli: Pauliny Chrabąszcz, Iwony Słowiak i Konrada Borowca zaprezentowały współczesne Jasełka. Spektakl, który wystawiła młodzież szkolna, stawiał mnóstwo pytań dotyczących tego, jak czekamy i przygotowujemy się na przyjście Jezusa. Początkowy fragment montażu słowno – muzycznego przypominał historię Bożego Narodzenia i równocześnie zapraszał do refleksji nad tajemnicą narodzin Króla, który jest MIŁOŚCIĄ. Dalsza część przedstawienia to obrazy współczesnej rzeczywistości, współczesnego świata, znane nam na co dzień, ukazujące zwykłych ludzi, którzy zagubili sens świąt. Wędrujemy z głównym bohaterem – Adasiem – który usilnie poszukuje rodziny, dla której święta to coś więcej niż tylko choinka, światełka, prezenty i pięknie przystrojony dom. Poszczególne sceny miały uświadomić widzom, że aby dobrze ugościć Zbawiciela trzeba przygotować nie dom, ale przede wszystkim duszę, że w życiu liczy się tylko miłość.
Po uroczystościach w kościele wszyscy udali się do budynku Centrum Kulturalnego wsi Przyborów. Tam czekał ich poczęstunek przygotowany przez panie pracujące w stołówce szkolnej. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem. Nie zabrakło także śpiewu kolęd, przy akompaniamencie muzycznym Konrada Borowca.
Foto: A. Gruca, J. Chodacki Jan Kowal
Po zakończonej zbiórce dla Schroniska Zwierząt w Borku nasi wolontariusze wraz z opiekunem Panem Mariuszem odwiedzili schronisko. Bardzo dziękujemy Państwu Monice i Mateuszowi Bolkom za bezinteresowne dostarczenie własnym środkiem transportu zebranych rzeczy. Wizyta w schronisku przyniosła wiele radości naszym wolontariuszom jak również podopiecznym schroniska.
W okresie przedświątecznym przeprowadzono w naszej szkole szereg działań charytatywnych w ramach tygodnia wolontariatu.
Jak zawsze nasi niezawodni wolontariusze tym razem przeprowadzili zbiórkę pieniężną na rehabilitację Jasia. Kolejny raz zostaliśmy mile zaskoczeni , że znalazło się tylu wspaniałych ludzi , którzy swoją ogromną ofiarnością wsparli naszego kolegę. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy za wielkie serce i złożone datki. W dowód wdzięczności Jasiu wraz z rodziną przekazali wolontariuszom życzenia , piękną bombkę i kuferek słodkości. Wielkie podziękowania również dla wszystkich wolontariuszy, którzy z wielką ochotą przyłączyli się do przeprowadzenia tej akcji.
Wolontariusze z naszej szkoły przeprowadzili również zbiórkę sprzętu sportowego dla dzieci z Domu Dziecka w Jasieniu oraz przygotowali z zebranych rzeczy paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Chętnych do niesienia pomocy nie zabrakło. Zebrane rzeczy trafiły do potrzebujących i sprawiły im wiele radości.
A. Czuj
W dniu 9.12 2019 r. hala naszej szkoły zmieniła się w boisko sportowe dla przedszkolaków, na którym głównymi zawodnikami były dzieci z grupy Krasnale. Zajęcia sportowe były prowadzone z wielkim zaangażowaniem przez trenera Szkółki Piłkarskiej Sokole Orliki, Pana Mariusza Zabiegałę. Celem spotkania było promowanie wszechstronnego rozwoju poprzez aktywność fizyczną, w ramach tematyki „Zdrowie naszym skarbem”. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jakie korzyści płyną z aktywnego spędzania czasu i uprawiania sportu. Rozgrzewką rozpoczęły się konkurencje sportowe i sprawnościowe, które dały dzieciom wiele atrakcji i mnóstwo radości. Dzieci mogły wykazać się zwinnością a przy okazji poprawić swoją kondycję ruchową. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały medale SUPER SPORTOWCA i gratulacje. Bardzo dziękujemy Panu Mariuszowi za wspólny trening, oraz za owocowe i słodkie niespodzianki.
E. Płaneta
Dziś w dobie Internetu, szczególnie ważne jest pielęgnowanie czytelnictwa, zwłaszcza w tradycyjnej formie i ułatwienie dzieciom dostępu do książek. Sercem każdej szkoły powinna być dobrze wyposażona biblioteka. Nasza szkoła chcąc wzbogacić biblioteczny księgozbiór, wzięła udział w akcji „Tysiąc powodów by czytać” organizowanej przez Empik. Konkurs był skierowany do bibliotek w szkołach podstawowych w całej Polsce, a pula nagród to 10 000 książek – po 1000 dla każdego z laureatów.
W tym roku do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba szkół – aż 550 bibliotek podjęło wyzwanie Empiku. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu przez uczniów pracy plastycznej, która przedstawiała wybraną scenkę z dowolnej książki. W powstanie pracy zaangażowały się uczennice klasy III - Wiktoria Dobrzańska, Wiktoria Skrężyna, Ewa Żurek. Ich pracę nadzorowała Małgorzata Bolek – bibliotekarz. Trzecioklasistki postanowiły nawiązać w swojej pracy do książki Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie”, ponieważ w sposób niezwykle interesujący i barwny pokazuje przygody małego kotka o imieniu Cukierek oraz w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami domowymi. Wybrały wesołą scenkę odwiedzin kotka z opiekunem u weterynarza celem zaszczepienia i przycięcia pazurków. Praca plastyczna wraz z opisem literackim została wysłana drogą elektroniczną do organizatora, który zamieścił ją na stronie konkursowej Empiku i udostępnił internautom do głosowania. Codziennie każdy mógł oddać jeden głos na wybraną bibliotekę szkolną. Był to długi konkurs, codziennie przez miesiąc głosowaliśmy na naszą szkołę przez aplikację mobilną Empiku. Do głosowania zachęcaliśmy: uczniów, nauczycieli, rodziny, znajomych, ciocie, wujków, całą społeczność lokalną.
Zwyciężyło 10 szkół z największą liczbą głosów. Po tysiąc książek otrzyma pięć małych szkół (do 120 uczniów) i pięć dużych (powyżej 120 uczniów). Nasza praca nie uzyskała wymaganej liczby głosów, ale cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w konkursie i rywalizować. Jesteśmy wdzięczni za głosy i za upowszechnianie informacji o konkursie. Wszelkie wsparcie traktujemy jako cenną cegiełkę na rzecz promocji czytelnictwa i rozwoju biblioteki szkolnej.
Małgorzata Bolek
W dniu 13 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie zawodoznawcze z florystką – panią Katarzyną Pacewicz – Pyrek. Na spotkaniu uczennice dowiedziały się jak wygląda zawód florysty, jakie predyspozycje trzeba posiadać, aby go wykonywać i jak wygląda prowadzenie własnej kwiaciarni. Pani Pacewicz - Pyrek podzieliła się swoją wiedzą i w drugiej części spotkania uczennice podczas warsztatów wykonały wianki bożonarodzeniowe z produktów z recyklingu.
Iwona Słowiak