Nawigacja

  • Konkurs na kartkę bożonarodzeniową


    W poniedziałek 21 grudnia rozstrzygnięto konkurs na kartkę bożonarodzeniową. Wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Przyniesione przez uczniów kartki oceniane były pod względem oryginalności projektu, wkładu pracy oraz estetyki wykonania. Przygotowane przez uczniów prace były na bardzo wysokim poziomie, dlatego tych najlepszych był bardzo trudny. A oto zwycięzcy konkursu:
    Szkoła Podstawowa:
    1.    Wiktor Noga, kl. V
    Arkadiusz Kociołek, kl. IV
    2.    Julia Wróblewska, kl. VI
    3.    Zuzanna Sukiennik, kl. VI
    Sara Sorota, kl. VI
    Mikołaj Osika
    Gimnazjum:
    1.    Julia Szczepaniec, kl. III
    2.    Julia Kołodziej, kl. II
    Gabriela Rams, kl. III
    3.    Karolina Sobol, kl. II
    Patrycja Maślak, kl. III
    Wyróżnienie: Estera Noga i Aleksandra Kołodziej z kl. III
    Wykonane przez uczniów prace zostaną wysłane do emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły. Dziękujemy za udział w konkursie.

     

  • Kiermasz świąteczny

    Wzorem lat ubiegłych w dniu 10 grudnia 2015 roku zostały zaprezentowane ozdoby bożonarodzeniowe, wykonane własnoręcznie przez uczniów przy pomocy nauczycieli świetlicy szkolnej. Rodzice mogli podziwiać choinki, bombki, aniołki, dzwoneczki i różnego rodzaju zawieszki wykonane różnymi technikami i z przeróżnych materiałów. Wykorzystane zostały m.in. wstążki, sznurki, koraliki, kordonki, szyszki, orzechy czy makaron. 

     

  • Andrzejki w szkole.

    Czy dobrze bawiliście się na zabawie andrzejkowej?

    Na zorganizowanej przez Samorząd i wychowawców zabawie bawiła się większość młodzieży gimnazjalnej. Oprócz dobrej muzyki, zaproponowaliśmy uczniom ciasteczka z wróżbami andrzejkowymi oraz rozpoczęliśmy loterię z bardzo ciekawymi nagrodami. Loteria trwała przez kilka kolejnych dni. Czy wiecie już, kto wygrał główną nagrodę – bilety do kina?

  • Wielki Jubileusz szkoły

    23.10.2015

    Obszerne sprawozdanie z uroczystości 125 -lecia  naszej szkoły:http://www.borzecin.pl/component/content/article/76-aktualnosci-strona-glowna/8212-jubileusz-przyborowskiej-szkoy-nieskonczone.html

    W albumie fotograficznym w zakładce rok szk. 2015/2016- prezentujemy zdjęcia z obchodów 125 -lecia naszej szkoły.

  • WIELKI JUBILEUSZ 125-LECIA SZKOŁY

    Obchody jubileuszu  szkoły odbędą się w piątek 23 października 2015 r. 
    Uroczystość rozpocznie się o godz. 10:30 od uroczystej Mszy Świętej  w kościele parafialnym w Przyborowie.
    Nastepnie zaproszeni goście,uczniowie, nauczyciele, rodzice, absolwenci udadzą sie do szkoły, 
    gdzie będzie miał miejsce dalszy przebieg uroczystości.
                                                               ZAPRASZAMY !
  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     

            W naszej szkole po przeprowadzonej akcji wyborczej odbyły się demokratyczne wybory, w których najwięcej głosów zdobyła Joanna Tomasik z klasy II, zostając w ten sposób przewodniczącą samorządu uczniowskiego. Wiceprzewodniczącą została Izabela Starowicz. Do samorządu wybrano również Filipa Gałka z klasy III i Julię Kołodziej z klasy II. Opiekę nad samorządem sprawują p. Marta Kociołek i p. Iwona Słowiak.
            Nowy samorząd szkolny zorganizuje w najbliższym czasie wiele ciekawych akcji. W tym:
            -Konkurs fotograficzny ,,Lubię moją szkołę"
            -akcję ,,Historia jednej fotografii"
            -zbiórkę zakrętek, oraz wiele więcej.

     

  • Nowy rok szkolny 2015/2016

     

     

    Serdecznie witamy po wakacjach. Mamy nadzieję, że nabraliście sił i chęci do systematycznej i twórczej pracy. Pierwszakom życzymy szybkiej adaptacji w nowej szkole.

     

  • Wycieczka sześciolatków

    …. „czy to bajka, czy nie bajka, myślcie sobie co tam chcecie,
        A ja wszystkim Wam powiadam- dinozaury są na świecie”
              czyli                          WYPRAWA PIERWSZAKÓW   DO ZATORU .

    Ponieważ, tematy związane z dinozaurami budziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów kl.I „a”, postanowiliśmy przyjrzeć się im z bliska. Na niecodzienną wyprawę  wyruszyliśmy  15 czerwca br. Pogoda nie nastrajała optymistycznie ,ale wszyscy „wyposażeni” w dobre humory kierowaliśmy się do Zatoru. Podczas podróży towarzyszyły nam krople deszczu ,ale tylko czasem. Wszyscy rozmawiali, podziwiali widoki za oknem i było bardzo wesoło. Wreszcie dotarliśmy do celu naszej „wyprawy”. Deszcz zostawiliśmy po drodze a w Zatorze powitało  nas słońce i gadająca ryba ( którą uwieczniliśmy na zdjęciu). Po kupieniu biletów udaliśmy się do tajemniczego lasu, w którym aż roiło się od dinozaurów. Na początku, niektórzy trochę z niedowierzeniem przyglądali się tym „smokom”.  Z czasem wszyscy się z nimi oswoili, zwłaszcza że było ich mnóstwo. Jedne wielkie, inne z skrzydłami jeszcze inne z piórami. Zdarzały się i takie, które mrugały do nas porozumiewawczo na powitanie. Z tablic umieszczonych obok każdego dinozaura dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Zwłaszcza, że uczniowie chętnie odczytywali nam informacje. Robiliśmy też mnóstwo zdjęć aby to, co zdarzy nam się zapomnieć szybko przywołać na nowo. Po wizycie w tajemniczym lesie, pełni wrażeń i w doskonałych humorach, udaliśmy się do muzeum. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali różne eksponaty. Największym zainteresowaniem cieszył się szkielet dinozaura. Po wizycie w muzeum, nadszedł czas na zakup pamiątek. Bo jakże wrócić do domu bez prezentu z tak ciekawego miejsca?
    Na tym nie koniec naszej wizyty w Zator landzie. Nadszedł czas na następne  atrakcje – plac zabaw. Było baaaaardzo głośno od śmiechów rozbawionych dzieci( nie  tylko naszej klasy). Po takich wyczynach sportowych, poczuliśmy się głodni. Udaliśmy się więc na obiad. Każdy zamawiał to, co lubił najbardziej. Niestety, wszystko co dobre kiedyś się kończy. Nasz pobyt w Zator landzie też dobiegł końca. Wyruszyliśmy w drogę powrotną. Na początku głośno wszyscy rozmawiali o swoich wrażeniach. W miarę upływu czasu robiło się coraz ciszej  i ciszej…. Mali podróżnicy ( niektórzy) zasnęli. Ciekawe , co im się przyśniło? Julcia , nawet podczas snu wytrwale trzymała swój pamiątkowy bilet . Szczęśliwi, zadowoleni dotarliśmy do Przyborowa. Już planujemy kolejny wyjazd. Gdzie? Tego jeszcze nie wiemy………  
    W wycieczce brali udział: Jasiu Barnaś, Norbert Borowiec, Oliwka Kądziołka, Karinka Kuczaik, Amelka Maślak, Patrycja Machalska, Julcia Nowak, Kasia Paździora, Julitka Pięta, Liwia Piwowarczyk, Kamilka Sobol, Dominika Stępak, Julcia Sulma, Wiktoria Żaba, Bartuś Żurek, Sandra Bryła i Grzesiu Romuzga, oraz panie- Małgorzata Jarosz, Aneta Jarosz.
        M.J

  • Konkurs o tytuł Mistrza Matematyki Powiatu Brzeskiego


    Zakończyła się tegoroczna edycja Konkursu o Tytuł Mistrza Matematyki Powiatu Brzeskiego organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku. Komisja konkursowa dokonała oceny prac uczestników finału, który odbył się 16 kwietnia br. i przyznała tytuł Mistrza Matematyki Powiatu Brzeskiego dla KAROLINY KLIMEK uczennicy klasy drugiej Publicznego Gimnazjum nr 2 w Brzesku. Ponadto  w gronie laureatów znalazł się Paweł Sukiennik – uczeń klasy II naszego gimnazjum.
     

  • Ewaluacja zewnętrzna w naszej szkole.

    W dniu  4 marca 2015 r. rozpoczęła sie w naszej szkole ewaluacja zewnętrzna. Ewaluacji zewnętrznej danej placówki dokonuje zespół wizytatorów. Całe badanie trwa kilka tygodni i dzieli się na trzy etapy. W pierwszym wizytatorzy ds. ewaluacji ustalają, w porozumieniu z dyrektorem szkoły, harmonogram badania, dostosowując go do planu lekcji. Zapoznają się z dokumentami dostarczonymi przez dyrekcję, ale też np. ze stroną www czy innymi materiałami informacyjnymi dotyczącymi danej placówki. Wszystko po to, aby zebrać jak najwięcej danych pomocnych w opracowaniu pytań, które będą zadawane w trakcie badania. W badaniu ewaluacyjnym bierze udział nie tylko dyrekcja szkoły. Wizytatorzy spotykają się też z nauczycielami i innymi pracownikami placówki, uczniami i ich rodzicami, a także przedstawicielami instytucji współpracujących ze szkołą (np. samorządu, organizacji pozarządowych, domów kultury czy służb mundurowych). Dlatego na tym etapie wysyłane są również zaproszenia do udziału w badaniu.

    Kolejny etap ewaluacji to praca w szkole. Wizytatorzy rozmawiają i przeprowadzają ankiety wśród reprezentantów różnych grup szkolnej społeczności. Warto dodać, że te badania są w pełni anonimowe. Ankiety wypełniane są za pośrednictwem platformy internetowej. W spotkaniach z nauczycielami, pracownikami, rodzicami, uczniami i przedstawicielami instytucji współpracujących ze szkołą nie uczestniczy dyrektor placówki. Wizytatorzy prowadzą też obserwację: w trakcie lekcji, na przerwach, na boisku szkolnym czy w bezpośrednim otoczeniu szkoły.

    Potem następuje etap analizy zebranych danych. Na ich podstawie powstaje raport z ewaluacji placówki. Jego wstępna wersja jest przedstawiana dyrektorowi i członkom rady pedagogicznej szkoły, którzy mogą zgłosić swoje uwagi. Dopiero potem opracowywany jest ostateczny raport, który trafia m.in. do kuratorium i do władz samorządowych. Zostaje też udostępniony w internecie. Poniżej prezentujemy raporty z ewaluacji ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

    1000175200150(1).pdf

    1000175479150.pdf

  • Konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną rozstrzygnięty!


    Dziękujemy za udział w konkursie na najładniejszą kartkę wielkanocną. Prace przygotowane przez uczniów były wykonane za pomocą ciekawych technik, które wymagały dużego nakładu pracy i inwencji twórczej. Najlepsze kartki zostały wysłane do emerytowanych pracowników szkoły.
    Konkurs organizowany był dla trzech grup wiekowych.
    Wyniki:
     Klasy 1-3:
    I miejsce: Kacper Lambert
    II miejsce: Kalina Synowiec
    III miejsce: Wiktoria Hernacka
     Klasy 4-6:
    I miejsce: Wiktor Noga
    II miejce ex aequo: Mikołaj Osika i Maciej Szymacha
    III miejsce: nie przyznano
     Wyróżnienia:
    Julia Styrna, Oliwia Michałek
     Gimnazjum:
    I miejsce: Julia Kołodziej
    II miejsce: Weronika Szymacha
    III miejsce: Anna Pudło
     
    Gratulujemy!
     

  • Powitanie wiosny w naszej szkole


    W dniu 23 marca gimnazjaliści w naszej szkole postanowili przywitać wiosnę w rytmie muzyki. Klasa I przygotowała powitanie w rytmie hip-hopu. W ramach konkursu uczniowie udekorowali swoją sale lekcyjną oraz przygotowali krótki występ wokalno-taneczny. Klasa II powitała wiosnę w rytmach disco-polo. Drugoklasiści zorganizowali dyskotekę w barwnych strojach.  Uczniowie klasy III  już od samego rana rozwieszali plakaty i rozdawali bilety na koncert rockowy.  Wszyscy zachwycili swoimi występami i przygotowaniem się do konkursu. W rywalizacji zwyciężyły klasy II i III które ex aequo zajęły pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło klasie I. Uczniowie zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Szkoła w tym dniu była pełna radości i muzyki. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i gratulujemy zwycięzcom
     

  • III Gminny Konkurs Języka Angielskiego READ & LEARN 2015


    Gratulacje dla Filipa Gałka i Wiktorii Lis!
    W piątek, 20 marca po raz kolejny w Przyborowie odbył się gminny konkurs języka angielskiego. Tym razem do dwuetapowego konkursu przystąpiło 19 osób z gimnazjum w Przyborowie, Borzęcienie i Bielczy. Ich zadaniem było napisanie testu leksykalno-gramatycznego, wypracowania na zadany temat oraz udzielenie odpowiedzi na pytania do treści wybranej książki. Wszystkie zadania konkursowe przeprowadzone były w języku angielskim. W tym roku była to adaptacja książki Louisa Stevensona ”Dr Jekyll and Mr Hyde”. Zadanie nie było łatwe, gdyż gimnazjaliści przygotowując się do konkursu musieli  przeczytać książkę w języku angielskim. Komisja konkursowa, składająca się z nauczycieli języka angielskiego: p. Marty Kociołek, p. Anety Jarosz, p. Joanny Bodzioch oraz p. Katarzyny Chamioło oceniła prace pisemne oraz odpowiedzi ustne uczestników, a następnie wyłoniła finalistów konkursu. I miejsce w konkursie zajęła uczennica z gimnazjum w Bielczy – Ewelina Wojdak. II miejsce przypadło Elizie Wójcik, również ze szkoły w Bielczy. Miejsce III zajął – Filip Gałek. IV miejsce ex aequo zajęli: Piotr Leś (ZS w Borzęcinie) oraz Wiktoria Lis.
    Lektura książek w języku obcym to dobry i praktyczny sposób nauki i doskonalenia zdolności językowych. Zachęcamy uczniów, aby spróbowali swoich sił. Pierwszym krokiem mogą być adaptacje znanych książek, specjalnie opracowane dla uczących się angielskiego. Znajdziecie kilka pozycji w szkolnej bibliotece.
    Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu za rok!

     

     

  • Zajęcia otwarte w Przedszkolu w Przyborowie

     


    W dniu 15 stycznia 2015r. w grupie „Pszczółki” odbyły się zajęcia otwarte z czynnym udziałem rodziców.
    Temat zajęć „Ruch w życiu człowieka”.
    Od najmłodszych lat należy rozwijać aktywność fizyczną dziecka, gdyż jest istotnym czynnikiem determinującym wszechstronny rozwój organizmu oraz kształtującym prawidłową postawę ciała. Przez ruch dziecko ma możliwość poznawanie siebie, własnego ciała i własnych możliwości, oszacowania swoich możliwości, które w dalszych etapach życie tylko doskonali. Ruch, zabawa, muzyka to podstawowe rodzaje działalności dziecka w wieku przedszkolnym.
    Celem zajęć było rozwijanie ekspresji ruchowej, sprawności fizycznej, zwinności, promowanie aktywnego trybu życia, zachęcenie rodziców do ćwiczeń z dziećmi i aktywności ruchowej.
    Rodzice bardzo chętnie wzięli udział w zajęciach. Włączyli się w zabawy ruchowe przy muzyce oraz ćwiczenia gimnastyczne. Wspólnie zabawy i ćwiczenia sprawiły dzieciom ogromną radość i satysfakcję. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały medale i gratulacje.
    Dziękujemy rodzicom za udział w zajęciach i za wspólną zabawę.

    Płaneta Elżbieta

  • Cała Polska czyta dzieciom - podsumowanie

    Podsumowanie akcji „Cała Polska czyta dzieciom”
    w przedszkolu w Przyborowie.


    Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką ,rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając nasze przedszkole przystąpiło dnia 8 października 2014 r. do akcji „Cała Polska czyta dzieciom” . W ramach realizacji cyklu spotkań z książką odwiedzili nas wyjątkowi goście ,osoby powszechnie znane w środowisku lokalnym .Dwa razy w tygodniu włączali się również rodzice oraz codziennie nauczyciele we wszystkich grupach .Akcję rozpoczęliśmy uroczystą częścią artystyczną w wykonaniu dzieci i rodziców. Rodzice wspólnie z dziećmi recytowali wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima.

    Pierwszym zaproszonym gościem był Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. Dnia 16.10.2014r. przedszkolaki powitały Pana Wójta wierszem i piosenką. Następnie zaproszony gość przeczytał dzieciom bajkę H. Ch. Andersena „Calineczka” i ulubioną bajkę B. Leśmiana „Alibaba i czterdziestu rozbójników”, którą gdy był małym chłopcem czytała mu jego starsza siostra. Z zainteresowaniem wysłuchały recytacji wiersza J. Tuwima „Lokomotywa”. Dzieci nawiązały z gościem bardzo dobry kontakt. Wypowiadały się  na czym według nich polega praca wójta.
    Wypowiedzi dzieci były bardzo ciekawe i mądre. Na zakończenie dzieci recytując wiersz pożegnały Pana Wójta  wręczając laurkę i kwiatek. W zamian  otrzymały worek słodyczy oraz zaproszenie do Urzędu Gminy.

    Dzień 21.10.2014r. to odwiedziny pielęgniarki pani Renaty Woda. Dzieci wysłuchały czytanego opowiadania R. Piątkowskie „Lekarka” oraz W. Drabika „Przychodzi żaba do lekarza”. Odpowiadały chętnie na zadawane pytania. Pani Renata opowiadała również o pracy lekarza. Największe zainteresowanie wzbudziła torba lekarska, w której znajdowały się wszystkie rzeczy potrzebne lekarzowi. Dzieci z zaciekawieniem oglądały i zadawały mnóstwo pytań. Dziękujemy pani Renacie za poświęcony czas i za niespodzianki, które otrzymały na zakończenie spotkania.

    Następnym etapem akcji była wycieczka do biblioteki szkolnej. Celem akcji było poznanie pracy bibliotekarki oraz zasad wypożyczania książek. Pani bibliotekarka Małgorzata Bolek przeczytała bajkę na podstawie utworu W. Osiejewskiej „Czarodziejskie słowo”, gdzie dzieci poznały takie wartości jak dobroć, mądrość i uprzejmość.

    Kolejnym czytającym gościem była strażak, pani Maria Duch. Do przedszkola przyszła ubrana w strój strażaka, co wzbudziło u dzieci zainteresowanie. Opowiadała dzieciom o odpowiedzialnej pracy jaką wykonują strażacy. Zrobiła to tak profesjonalnie, że mała publiczność z chęcią słuchała i zadawała wiele pytań. Przeczytała dzieciom bajkę
    Cz. Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”. Dzieci z zaciekaniem słuchały i śledziły przebieg akcji. Bardzo chętnie układały ilustrację według kolejności zdarzeń, oraz kolorowały malowankę związaną z treścią bajki. Na zakończenie zostały nagrodzone słodyczami.

    Dnia 3.12 odwiedził nas Dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola Jan Kowal. Przeczytał dzieciom bajkę W. Chotomskiej „Martynka – cztery pory roku”. Dzieci w skupieniu wysłuchały bajeczki, utrwaliły nazwy miesięcy i pór roku. Chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

    Zakończeniem i podsumowaniem akcji był konkurs plastyczny „Moja ulubiona bajeczka”
    Zwycięzcą konkursu został Wiśniewski Piotr. Kolejne miejsca zajęli Mika Miłosz, Kułak Sandra, Klich Wojciech, Buczak Lena. Nagrody książkowe i słodycze dzieciom wręczył Dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola Jan Kowal.

    Akcję zakończyliśmy 12 grudnia 2014 r.
    Dziękujemy zaproszonym gościom, rodzicom i wszystkim którzy zaangażowali  się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Za poświęcony czas, za słodycze oraz niespodzianki, które sprawiały dzieciom dużo radości. Podziękowania kierujemy dla rodziców, którzy ofiarowali na rzecz przedszkola książki, wzbogacając kąciki książek w naszym przedszkolu.

    Koordynator akcji
    Elżbieta Płaneta

     

  • Święty Mikołaj w Przedszkolu

    W zakładce album fotograficzny znajdują sie zdjęcia z wizyty św. Mikołaja w przedszkolu.

  • Promocja książki "Historia szkoły w Przyborowie"

    Promocja książki "Historia szkoły w Przyborowie"
    Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie serdecznie zaprasza na promocje książki pod tytułem „Historia szkoły w Przyborowie" w niedzielę 14.12.2014 roku o godzinie 15.00 w Centrum Kulturalnym Wsi Przyborów.
    Biblioteka realizuje projekt, w ramach, którego wydana zostanie publikacja oraz zorganizowane spotkanie podsumowujące realizację zadania. Głównym zamierzeniem projektu jest promowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego, tym razem poprzez przedstawienie bogatej historii szkoły w Przyborowie i środowiska w którym funkcjonuje. Jest to druga publikacja wydana przez Bibliotekę w tym roku po albumie „Borzęcin. Poezja i proza Józefa Barana", a piąta, która ukazała się w ramach projektów realizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Borzęcinie.
    Elżbieta Kwaśniewska
     

  • Cała Polska czyta dzieciom

    8 października w Przedszkolu w Przyborowie rozpoczęła się akcja „Cała Polska czyta dzieciom”, która trwać będzie do końca listopada. Jej celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. W przedszkolu będą  prowadzone cykliczne spotkania z książką, do których włączą się rodzice i dziadkowie. Odwiedzą nas również wyjątkowi goście, osoby powszechnie znane w naszym środowisku lokalnym. Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” została rozpoczęta uroczystą częścią artystyczną w wykonaniu dzieci i rodziców. Rodzice wspólnie z dziećmi recytowali wiersze J. Brzechwy i J . Tuwima.

    Koordynator akcji:
    Elżbieta Płaneta

     

  • Pierwsza pomoc przedmedyczna

    W naszej szkole podejmujemy działania związane z bezpieczeństwem i przygotowaniem uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 15 maja 2014 została zorganizowana szkolna lekcja wychowawcza dla uczniów klas IV- VI. Spotkanie poświęcone zostało podstawowym informacjom
    z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Przy współpracy z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyborowie uczniowie klasy V przedstawili kilka sytuacji wymagających udzielania pierwszej pomocy, były to: krwawienie z nosa, oparzenie lekkie, skaleczenie, omdlenie oraz elementy wczesnego etapu resuscytacji. Zdjęcia w albumie fotograficznym.

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Wpisz tutaj nazwę szkoły
    Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przyborowie
    Przyborów 192
    32-823 Szczepanów
  • (014)68 47044

Galeria zdjęć