Świąteczna wystawa prac uczniów
W poniedziałek (10 grudnia) wystawione zostały rękodzieła artystyczne uczniów, nad którymi pracowali przez ostatnie miesiące. Rodzice mogli obejrzeć oraz zabrać do domu wybrane prace. Można było podziwiać ręcznie wykonane choinki, aniołki, bombki, witraże oraz inne pracochłonne ozdoby bożonarodzeniowe. Ciekawość wzbudziły apetycznie wyglądające choinki - a były to prawdziwe wypieki uczniów z klasy III Sz. Podst. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również sznurkowa biżuteria wykonana techniką makramy przez uczniów szkoły podstawowej, zarówno przez dziewczęta jak i chłopców!
Praca wre...
Trwają przygotowania do przedświątecznej wystawy rękodzieł artystycznych dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przyborowie. Już w grudniu będzie można zobaczyć prace ręczne wykonane samodzielnie przez uczniów naszej szkoły. Pod kierunkiem nauczycieli młodzi artyści przygotowują sznurkowe bransoletki, papierowe figurki, kartki świąteczne i inne ciekawe rzeczy. Będzie na co popatrzeć!
Co roku przed Świętem Zmarłych delegacje uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Przyborowie porządkują cmentarz z czasów I Wojny Światowej, zapalają znicze i składają wiązanki kwiatów.
Cmentarz, którym opiekuje się młodzież położony jest na piaszczystym wzgórzu, porośniętym starymi sosnami. Spoczywa na nim 103 żołnierzy austro-węgierskich i 27 Rosjan. Elementem centralnym cmentarza jest położona na wprost wejścia pomnikowa ściana z inskrypcją, zwieńczona dużym betonowym krzyżem. Inskrypcja na tablicy ma następującą treść:
„ 1914-15
SOLDATENTOD
IST HEILIG UND BRICHT
DES HASSENS GEBOT
FREUND UND FEIND, VON
WUNDEN VERSAHRT
SIND DER GLEICHEN
LIEBE UND EHRE WERT”
co można przetłumaczyć następująco:
” 1914-15
ŻOŁNIERSKA ŚMIERĆ
JEST ŚWIĘTA,
I ŁAMIE WSZELKI NAKAZ NIENAWIŚCI.
CZY WROGIEM BYŁ, CZY BRATEM,
NIECH NIKT NIE PAMIĘTA.
JEDNAKĄ CZEŚĆ I MIŁOŚĆ,
WINNIŚMY IM W DARZE.”
W duchu tego przesłania był też czas na chwile zadumy i modlitwy.
Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Publicznego Gimnazjum w Przyborowie. Rozstrzygniecie konkursu nastąpiło 30 października 2012r. Kompozycje oceniane były przez jurorów: przewodniczących klas i Samorząd Uczniowski. Przy ocenie prac jurorzy brali pod uwagę: zgodność kompozycji z tematem konkursu, wykorzystanie w niej różnorodnych roślin, oryginalność i estetykę pracy.
Gimnazjaliści przygotowując kompozycje jesienne prześcigali się w pomysłowości. Wszystkie prace zyskały uznanie jurorów i obserwatorów, a wskazanie zwycięzcy było niezwykle trudne. Po zliczeniu wszystkich punktów wyniki kształtują się następująco:
I miejsce – ex aequo klasy I i III b
II miejsce – klasa II
III miejsce – klasa III a
Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości.
Zapraszamy Rodziców i Prawnych Opiekunów dzieci i młodzieży na zebranie, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek 8.10.2012.
Szkoła Podstawowa - godzina 17.00.
Gimnazjum - godzina 17.30.
Tegoroczny egzamin gimnazjalny przeprowadzony był na nowych zasadach. W części humanistycznej gimnazjaliści rozwiązywali odrębne zestawy zadań z języka polskiego oraz historii i wiedzy o społeczeństwie, a w części matematyczno-przyrodniczej – odrębne zestawy zadań z matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. W trzeciej części egzaminu uczniowie rozwiązywali zestaw zadań z języka obcego nowożytnego albo tylko na poziomie podstawowym, albo na poziomie podstawowym i rozszerzonym.W tym roku po raz pierwszy na zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu zostanie podany wynik procentowy oraz wynik centylowy dla każdego z zakresów egzaminu gimnazjalnego, do których uczeń przystąpił.
Wynik procentowy określa odsetek punktów (zaokrąglony do liczby całkowitej), które zdający zdobył za zadania z danego zakresu.
Wynik centylowy określa odsetek liczby gimnazjalistów (zaokrąglony do liczby całkowitej), którzy uzyskali z danego zakresu wynik taki sam lub niższy niż zdający.
Nasi gimnazjaliści spisali się znakomicie osiągając najwyższy średni wynik procentowy. Gratulujemy młodzieży i ich nauczycielom. Brawo!
"WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY
NA MĄDRYCH, DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI.
JEST NA TO SPOSÓB - CZYTAJMY DZIECIOM!"
(kampania Cała Polska czyta dzieciom)
Zgodnie z powyższa ideą na przełomie maja i czerwca 2012 r w Publicznym Przedszkolu w Przyborowie nauczycielki wraz z biblioteką szkolą przeprowadziły cykl zajęć czytelniczych w związku z ogólnopolską kampanią społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” . W tym czasie odbyło się 5 spotkań na których zaproszeni gości czytali literaturę dziecięcą : baśnie H.Ch. Andersena, Braci Grimm, H.Perrault czy też bajki Delahaye’a Gilberta z serii „Martynka”. Akcję rozpoczął p. Wójt- Tadeusz Żurek wraz z p. Dyrektorem – Janem Kowalem, którzy przybliżyli dzieciom losy Martynki i jej zagubionego psa Pufka. Podczas kolejnych spotkań przedszkolaki miały możliwość posłuchać baśni czytanych przez zaproszonych gości: pielęgniarkę- p. Renatę Wodę, nauczycielkę kształcenia zintegrowanego: p. Irenę Noga oraz rodziców: p. Annę Górę i p. Agnieszkę Piętę, a także kucharkę - p. Marzenę Zawadę. Dzięki tym spotkaniom mali słuchacze nie tylko przyzwyczaili się do systematycznego kontaktu z książką, ale także rozwijali własna aktywność, pamięć, wyobraźnie oraz zdolność wypowiadania się na dany temat. Codzienne czytanie daje dziecku niezmierną radość, cudowne wspominania, a co najważniejsze staje się jednym z najskuteczniejszych strategii wychowawczych. Przedszkolaki Publicznego Przedszkola w Przyborowie wraz z wychowawcami składają serdeczne podziękowanie zaproszonym gościom za mile spędzone chwile w „krainie baśni i bajek”.
a.m.
Borzęcin. Weronika mistrzynią |
|
W Gminnym Ośrodku w Borzęcinie odbył się tradycyjny Gminny Turniej Wiedzowy o tytuł „Mistrza Intelektu”. W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe z gminy Borzęcin, z których opiekunowie wytypowali 5-cio osobowe reprezentacje. Zwyciężczynią została Weronika Szymacha uczennica Szkoły Podstawowej w Przyborowie, uzyskując 31,5pkt.
Zawodnicy odpowiadali na pytania, które wybierali spośród 300 obejmujących szeroki zakres wiedzy ogólnej. Pytania w części ułożone były przez opiekunów z poszczególnych szkół, a w części przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie. – Weronika była dziś najlepsza, ale gratuluje wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Już sama obecność tutaj i reprezentacja szkoły świadczy o tym, że wasza wiedza jest na dobrym poziomie – mówił wręczając nagrody Piotr Kania, dyrektor GOK Borzęcin. Kolejne miejsca zajęli: Aleksandra Wojtala ze Szkoły Podstawowej w Przyborowie (28,5pkt.), Katarzyna Knap ze Szkoły Podstawowej w Borzęcinie Dolnym (19,5pkt.), Jakub Sowa ze Szkoły Podstawowej w Łękach (18pkt.) oraz Kacper Duda ze Szkoły Podstawowej w Bielczy (15pkt).
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez wieloletniego sponsora imprezy, firmę DAM-DAM w Łękach. – Właściciel firmy pan Włodzimierz Bernady od kilku lat wspiera organizację konkursu. To miło, że i w tym roku mogliśmy liczyć na okazałe puchary dla zwycięzców oraz nagrody pocieszenia dla wszystkich zawodników – komentuje Bernadeta Pyrek z GOK, prowadząca konkurs.
Laureatom przyznano także nagrody książkowe ufundowane przez wójta gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.
W konkursie wzięli udział: Weronika Pięta, Aleksandra Cieśla, Katarzyna Knap, Piotr Kasprzak, Robert Padło, Kamil Styrna, Filip Gałek, Aleksandra Wojtala, Weronika Szymacha, Wiktoria Lis, Adam Duda, Kamil Latocha, Kacper Duda, Magdalena Bogusz, Eliza Wójcik, Konrad Wieczorek, Hubert Rogóż, Jacek Kózka, Regina Pudełko, Iwona Chmura, Jacek Sasak, Jakub Sowa, Szymon Miecznikowski, Jakub Gzyl, Patrycja Maślak.
Katarzyna Przesławska
Dzień Matki i Dziecka w Publicznym Przedszkolu w Przyborowie
Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Przyborowie wraz z ich mamami obchodziły swoje święto 4 czerwca które zostało przygotowane przez wychowawczynie grup: Agatę Małek i Paulinę Żurek.W tym roku wszyscy bawili się wspólnie na hali sportowej Zespołu Szkół.
Na rozpoczęcie Dyrektor Zespołu Szkół powitał wszystkich uczestników uroczystości, następnie dzieci wspólnie zaśpiewały i zatańczyły walczyk dla rodziców, recytowały wiersz a mamy zostały obdarowane kwiatami i laurkami przygotowanymi na tę okazję. Dalszą część uroczystości poprowadził gość specjalny: „Kot w butach” w rolę którego wcielił się Pan Łukasz Kornaś. Zabawa była wspaniała – dzieci wraz z mamami tańczyły, śpiewały, była też krótka lekcja angielskiego. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na słodką niespodziankę przygotowaną przez niezawodne Panie z Rady Rodziców, którym serdecznie dziękujemy.
Dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami pragną również podziękować Panu Łukaszowi Kornasiowi właścicielowi Agencji Artystycznej ART EVENT za bezinteresowne poprowadzenie imprezy, która dała wiele radości wszystkim jej uczestnikom.
P.Ż
Środa 16 maja 2012r. dla gimnazjalistów z Przyborowa był dniem niezwykłego spotkania z poezją. O godz. 13.00 w Publicznym Gimnazjum w Przyborowie po raz pierwszy odbyła się Lekcja czytania poezji Wisławy Szymborskiej z Wojciechem Bonowiczem, która była jedną z wielu ogólnopolskich spotkań organizowanych przez „Tygodnik Powszechny”.
Warsztaty dyskusyjne z gimnazjalistami poprowadził poeta, publicysta, dziennikarz i wybitny znawca filozofii ks. Józefa Tischnera Pan Wojciech Bonowicz, który na początku lekcji trafnie zauważył, że umiejętność czytania nie została dana ludzkości raz na zawsze, dlatego należy pamiętać o obowiązku doskonalenia tej zdolności. Wspólne czytanie wierszy Wisławy Szymborskiej było dla naszych uczniów ogromnym wyzwaniem, w czasie którego wykazali się zaangażowaniem i umiejętnością dyskutowania.
Należy wspomnieć, że celem ogólnopolskiej akcji społecznej, jest pogłębienie sztuki czytania wśród ambitnych gimnazjalistów i licealistów, co potwierdza jedna z gimnazjalistek… byliśmy oczarowani, z dyskusji wyszliśmy bogatsi o nowe doświadczenie i o nową wiedzę. W czasie spotkania, mającego charakter warsztatu dyskusyjnego, Wojciech Bonowicz pokazał jak można czytać, a później dyskutować o tekstach ważnych, które nie wchodzą w skład kanonu lektur. W lekcji otwartej wzięli udział nie tylko gimnazjaliści ale także dyrektor szkoły , wicedyrektor , nauczyciele języka polskiego i bibliotekarz szkoły.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
„Kto czyta książki, ten żyje podwójnie"
Umberto Eco
Na początku pierwszoklasiści wspólnie z zaproszonymi przedszkolakami oraz starszymi kolegami i koleżankami z klasy II i III obejrzeli inscenizację pt. „Śpiąca królewna” przygotowaną przez uczniów należących do koła czytelniczego. Po przejściu do biblioteki bajkowe postacie ze Śpiącej Królewny przygotowały dla dzieci różne zagadki i zadania do wykonania, z którymi wszyscy poradzili sobie na szóstkę. Następnie uczniowie z klasy pierwszej zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki i sposobem wypożyczania książek. Obejrzeli zbiory gromadzone w bibliotece oraz przygotowaną specjalnie na tę okazję wystawkę książek. Wspólnymi siłami ułożyły zasady dobrego traktowania książek. Skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie. Na koniec pan dyrektor pogratulował wszystkim uczniom i życzył wspaniałych przygód w świecie książek oraz wręczył pamiątkowe dyplomy. Przed powrotem na lekcje każdy uczeń otrzymał kolorową zakładkę do książki i mógł samodzielnie wypożyczyć pierwszą książkę. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać.
Na egzamin składają się trzy części: humanistyczna, matematyczno-przyrodnicza oraz z języka obcego. Egzamin z części humanistycznej sprawdza wiedzę uczniów z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego. Pierwsza część egzaminu, z historii i WoS-u, potrwa 60 minut. Druga rozpocznie się po 45-minutowej przerwie i potrwa 90 minut. Część z historii i wiedzy o społeczeństwie składa się tylko z pytań zamkniętych, a z języka polskiego - także z otwartych.
Jutro uczniowie przystąpią do matematyczno-przyrodniczej części egzaminu. O godzinie 9 rozpocznie się część przyrodnicza, w której gimnazjaliści zmierzą się z zadaniami z biologii, chemii, fizyki i geografii. Zadania będą miały wyłącznie formę zamkniętą. O 10:45 rozpocznie się część matematyczna - tam zdający spotkają się zarówno z zamkniętą, jak i otwartą formą zadań. Pierwsza część egzaminu trwa 60 minut, a druga 90 - podobnie jak w przypadku części humanistycznej mogą one zostać przedłużone dla uczniów z dysfunkcjami.
26 kwietnia odbędą się egzaminy językowe. Do podstawowej części mają obowiązek przystąpić wszyscy, część rozszerzona obowiązkowa jest dla uczniów, którzy uczyli się danego języka w szkole podstawowej, ale mogą do niej dobrowolnie przystąpić także ci uczniowie, którzy języka obcego w podstawówce się nie uczyli. Egzamin na poziomie rozszerzonym trzeba zdawać z tego samego języka co na podstawowym. Obie części egzaminu trwać będą 60 minut.
Tegoroczny sprawdzian, do którego 3 kwietnia o godzinie 9:00 przystąpią wszyscy uczniowie kończący szkołę podstawową, odbędzie się na takich samych zasadach jak w poprzednich latach. Uczeń będzie miał 60 minut na rozwiązanie zadań, które sprawdzą, jak po sześciu latach nauki opanował umiejętność czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania w teście może uzyskać maksymalnie 40 punktów. Następnie jego praca zostanie oceniona przez niezależnych egzaminatorów. Szóstoklasista otrzyma wyniki sprawdzianu nie później niż 22 czerwca. Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Arkusze sprawdzianu zostaną opublikowane na stronach internetowych CKE i OKE w dniu 3 kwietnia 2012r.
29 marca 2012 roku uczniowie klasy trzeciej naszej Szkoły Podstawowej przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM i Grupą Wydawniczą Polskapresse.
W tegorocznej edycji udział bierze 6962 szkół podstawowych, co stanowi ponad 52% szkół podstawowych w Polsce. Do testu przystępuje 175885 uczniów klas trzecich.
W tym roku najwięcej szkół zgłosiło się z województwa mazowieckiego 12,7% i województwa małopolskiego 10,8% wszystkich zgłoszeń. Najmniejsza liczba szkół zgłosiła się z województwa lubuskiego 2,4% oraz z województwa opolskim 3,0% wszystkich zgłoszeń.
Tegoroczny test składa się z dwóch arkuszy: testu z języka polskiego oraz matematyki. W przypadku testu z języka polskiego sprawdzian bada następujące obszary wymagań: czytanie, pisanie oraz elementy wiedzy o języku. Test do matematyki bada natomiast umiejętności liczenia i sprawność rachunkową, umiejętności praktyczne oraz rozwiązywanie zadań tekstowych.
Za oba testy można zdobyć 40 punktów, po 20 punktów za każdy z nich. Sprawdzian rozpoczyna się o godzinie 9.00, a na rozwiązanie poszczególnych testów uczniowie mają 45 minut. Raporty podsumowujące wyniki będą udostępnione na początku maja.
Ranking gimnazjów w powiecie brzeskim
W kolejności średnia ze wszystkich części egzaminu końcowego, w nawiasie średnia wyników z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i językowej
1. Gimnazjum nr 2 w Brzesku 29,34 (26,13; 27,14; 33,5; 30,6)
2. Gimnazjum w Domosławicach 28,16 (26,48; 25,41; 32,6)
3. Gimnazjum w Tymowej 27,52 (22,28; 26,59; 33,7)
4. Gimnazjum w Tworkowej 26,36 (24,17; 27,72; 27,2)
5. Gimnazjum w Czchowie 26,24 (26,32; 25,39; 27)
6. Gimnazjum w Przyborowie 25,80 (26,34; 25,08; 26)
7. Gimnazjum w Sufczynie 25,76 (25,88; 22,20; 29,2)
8. Gimnazjum nr 1 w Brzesku 25,46 (25,79; 25,16; 21,8; 29,1)
9. Gimnazjum w Złotej 25,13 (24.10; 26.00; 25,3)
10. Gimnazjum w Jadownikach 25,12 (23.96;21.63; 27,1; 27,8)
11. Gimnazjum w Woli Dębińskiej 24,7 (25,45; 22,97; 25,7)
12. Gimnazjum w Zaborowie 24,59 (25,05; 22,92; 25,8)
13. Gimnazjum w Szczurowej 24,57 (24,44; 23,27; 26)
14. Gimnazjum w Gnojniku 24,26 (26,66; 23,07; 23,4)
15. Katolickie Gimnazjum w Brzesku 24,19 (23,39; 21,89; 27,3;)
16. Gimnazjum w Wojakowej 24,36 (26,90; 23,79; 22,4)
17. Gimnazjum w Jurkowie 23,92 (25,79; 23,37; 22,6)
18. Gimnazjum w Iwkowej 23,37 (25,63; 25,29; 19,2)
19. Gimnazjum w Porąbce Uszewskiej 22,91 (22,03;22,41; 24,3)
20. Gimnazjum w Uszwi 22,91 (24,48; 23,15; 21,1)
21. Gimnazjum w Bielczy 22,36 (22,67; 20,52; 23,9)
22. Gimnazjum w Łysej Górze 22,36 (21,54; 22,54; 23)
23. Gimnazjum w Borzecinie 22,1 (22,69; 20,21; 23,4)
Oprac. (kor)
W środę 7 marca w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Brzesku odbyło się uroczyste otwarcie Powiatowych Targów Edukacyjnych. Swoje osiągnięcia, dorobek oraz oferowane kierunki kształcenia prezentowały szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu. Młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w targach mając możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjna na rok szk. 2012/2013.
Z okazji zbliżających się ferii zimowych życzę wszystkim bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Pamiętajcie, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu.
SZKOLNE PRZEDSTAWIENIE „KOPCIUSZEK
„Nie możemy czynić wielkich rzeczy
-tylko małe, za to z wielką miłością”.
Matka Teresa
Baśniowa postać pięknego i uczynnego Kopciuszka fascynuje dzieci i dorosłych od wielu już pokoleń. Stąd też 1 lutego w naszej szkole odbyła się premiera bajki pt. „Kopciuszek”. Przedstawienie przygotowane było przez koło czytelnicze działające przy bibliotece szkolnej. Swoje umiejętności aktorskie uczniowie I klasy gimnazjum zaprezentowali przed dziećmi z naszego przedszkola, z którym biblioteka współpracuje oraz dziećmi z klas I –III.
Prace nad przedstawieniem trwały dwa i pół miesiąca, uczniowie napisali scenariusz na podstawie baśni, wykonali potrzebne rekwizyty oraz oprawę plastyczną .
Przygotowując tą sztukę chcieliśmy aby dzieci zrozumiały, że dobroć, skromność i pracowitość się opłaca. Nauczyły się wrażliwości na krzywdę ludzką, na konieczność właściwego odnoszenia się do osób bliskich.
Gra młodych aktorów, piękne stroje oraz dekoracje przyciągnęły uwagę dzieci, które z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl. Na twarzach maluchów widać było uśmiech i zadowolenie. Całe spotkanie zakończyło się gromkimi brawami.
A my przygotowujemy kolejne przedstawienie…
Obsada aktorska:
Narrator - Sularz Krystian
Kopciuszek - Ania Maślak
Królewicz - Machalski Karol
Król - Marcin Gabryś
Macocha - Emilka Jernalczyk
Kasieńka - Kasia Sozańska
Haneczka - Karolina Rachfał
Wróżka - Weronika Chyćko
Herold - Kamil Chyćko
Strażnik - Mateusz Chyćko
Dama dworu 1 – Patrycja Pasula
Dama dworu 2 – Gabrysia Koczwara
Mieszczanin - Szymon Krzysztofek
(zdjęcia w albumie - szkolne uroczystości)
M. Bolek
KOCHANEMU DZIADZIOWI I KOCHANEJ BABCI”
Stało się już tradycją, pielęgnowaną od wielu, wielu lat, że Dzień Babci i Dziadka, przedszkolaki w Przyborowie obchodzą bardzo uroczyście. Tak też było i w tym roku.
Na spotkanie ze swoimi wnukami przybyły babcie i dziadkowie bardzo licznie.
Niejednokrotnie pokonali wiele kilometrów , aby posłuchać tego, co mają im do powiedzenia w tym wyjątkowym i jedynym dniu w roku ich pociechy.
Uroczystość odbyła się 20 stycznia w obecności dyrekcji: Jana Kowala i Bogusławy Pudełek. Rozpoczął dyrektor, witając przybyłych gości i zapraszając do obejrzenia programu artystycznego, przygotowanego przez wychowawczynie grup: Paulinę Żurek, Agatę Małek i Małgorzatę Jarosz. Po słowach powitania na scenie pojawiły się najmłodsze dzieci w strojach: aniołków, krasnali, wiewiórki oraz „Jasia i Małgosi”. Recytowały wierszyki , śpiewały piosenki oraz kolędy, najpiękniej jak tylko potrafiły- jak na grupę „Krasnali” przystało.Za swój występ otrzymali gromkie brawa .Następnie na scenę wkroczyły przedszkolaki z grup: „ Pszczółki” i „ Smerfy”. Zaprezentowali przedstawienie pt: „Dwanaście życzeń dla Babci i Dziadka”. Nie trudno się domyślić, że życzenia składały wszystkie miesiące. A ponieważ były one przeróżne, to należy mieć pewność, że cały rok upłynie naszym seniorom w zdrowiu, szczęściu, bez trosk i kłopotów. Po przedstawieniu nadeszła pora na wiersze i piosenki. Każdy przedszkolak musiał przecież powiedzieć swojej babci i dziadziowi jak bardzo są kochani. Na koniec odśpiewano głośne „Sto lat”. Rozległy się brawa, po czym wszystkie dzieci wręczyły laurki z kwiatami, które specjalnie „zakwitły” na laurkach- serduszkach i na laurkach- doniczkach. Twarze wzruszonych babć i dziadków przepełniała wielka radość.
Nadeszła pora na słodki poczęstunek o który zadbały nasze mamy. Ciasta smakowały dostojnym gościom wybornie a pięknie nakryte i przystrojone stoły robiły duże wrażenie. Całe spotkanie upłynęło przy wesołych rozmowach i wspomnieniach. Wychodząc, babcie i dziadkowie dziękowali i zapewniali , że przyjdą w przyszłym roku. Trzymamy za słowo!
M.J
(zdjęcia w albumie fotograficznym -szkolne uroczystości)
Tuż przed świętami 19 grudnia 2011r. w Szkole Podstawowej w Przyborowie odbył się kolejny przedświąteczny kiermasz. Przygotowania odbywały się już od września. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowywali świąteczne ozdoby, "prawdziwe cudeńka”. Tego roku nowością były choinki wykonane z piórek i z szyszek, dużym powodzeniem cieszyły się tak jak
w zeszłym roku choinki wykonane z makaronu, aniołki zrobione na szydełku oraz z materiału. Oprócz wcześniej wspomnianych aniołków i choinek nie zabrakło papierowych bombek, gwiazdek, dzwoneczków oraz stroików.