Nawigacja

  • Dziennik Polski: Obiekty sportowe, o których inni marzą

     

     

     

    BORZĘCIN. Od kilkunastu lat samorząd Borzęcina "ostro" inwestuje w oświatę, kulturę i sport. Dowody? Sala gimnastyczna w Borzęcinie i Przyborowie, "Orlik 2012", nowoczesne szkoły, odnowiony Dom Kultury, świetlice wiejskie - to tylko część inwestycji poprawiających infrastrukturę. Teraz do tego dołączą trzy nowe kompleksy sportowe i rekreacyjne: w Borzęcinie, Przyborowie i Bielczy. Stało się to możliwe dzięki unijnej dotacji, która wzbogaciła, nadwyrężony przez tegoroczne powodzie, budżet gminy. Podpisana została właśnie umowa na dotację. Ze strony samorządu województwa małopolskiego umowę parafował wicemarszałek Roman Ciepiela, a ze strony gminy - wójt Janusz Kwaśniak. Środki dla gminy zostaną jej przekazane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wicemarszałek Roman Ciepiela gratulował władzom samorządowym gminy. Podkreślał, że to zasługa dobrze przygotowanego wniosku.

    - Konkurencja w tym konkursie była naprawdę bardzo duża. Tym bardziej należą się państwu słowa uznania za determinację i dobrze przygotowany wniosek. Dzięki umowie, którą dziś podpisujemy, mieszkańcy gminy Borzęcin już wkrótce będą mogli korzystać z nowej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. To jeden z ponad 50 podobnych projektów realizowanych na terenie województwa małopolskiego. W sumie do konkursu zgłoszono ich około 150- mówi wicemarszałek Ciepiela. Radości z dotacji nie kryją samorządowcy. Zdaniem przewodniczącego Rady Gminy Czesława Małka to najlepszy dowód na to, że samorząd potrafi skutecznie pozyskiwać unijne dotacje. - Projekt, który dzięki podpisanej umowie wdrażamy do realizacji wychodzi naprzeciw oczekiwaniom środowiska sportowego. Po budowie trzech hal sportowych i obiektu "Orlika 2012", przyszedł czas na przebudowę sztandarowego obiektu sportowego gminy, obiektu Sokoła w Borzęcinie - Borku, jak również budowę dwóch nowych nowoczesnych kompleksów sportowych w Bielczy i Przyborowie, zlokalizowanych przy Zespołach Szkół. Przypomnę, że w Borzęcinie Dolnym realizujemy modernizację obiektu sportowego Dolanki w ramach programu "Orlik Plus", a w Przyborowie i Bielczy na obiektach klubów sportowych, modernizację niebawem rozpoczniemy- mówi natomiast wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak. Wójt Kwaśniak przypomniał, że w tym roku samorząd Borzęcina realizuje kilka inwestycji finansowanych z dotacji UE: odnowę centrów wsi, remonty w obiektach kultury, rozbudowę sieci wodociągowej. Natomiast radny Sejmiku Województwa Małopolskiego - Adam Kwaśniak nawiązał do deklaracji wicemarszałka Romana Ciepieli dotyczącej budowy Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie. (MIR)

  • VII Konkurs poezji Józefa Barana

    Już po raz siódmy miłośnicy poezji Józefa Barana zjechali do Borzęcina by uczestniczyć w organizowanym regionalnym konkursie recytatorskim. W tym roku mottem konkursu były słowa pochodzące z ostatniego tomiku poezji:

    Decyzją jury w kategorii szkoła podstawowa zwyciężyła Laura Pajor z  Czchowa przed Weroniką Krawczyk z Bruśnika (gm. Ciężkowice) oraz Aleksandrą Kaim ze szkoły Nr 3 w Brzesku. Najlepszą z gimnazjalistek okazała się Olga Rudek z Przyborowa (gm. Borzęcin), drugi był Albert Tekiela z Gnojnika, a miejsce trzecie ex eaquo zajęły: Klaudia Zając z Zaczarnia (gm. Lisia Góra) oraz Tatiana Pitaś z Przyborowa (gm. Borzęcin). Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wygrała Patrycja Gawełda ze Szczurowej przed Wojciechem Lechowicz z tej samej miejscowości

  • Bezpieczny konkurs

    Bezpieczny konkurs

    W Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku odbyły sie eliminacje do XXXIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w ruchu Drogowym. Organizatorami imprezy byli: Komenda Powiatowa Policji w Brzesku, Polski Związek Motorowy oraz Małopolski Kurator Oświaty.W eliminacjach brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całego powiatu. Wśród szkół podstawowych najlepszą okazała się PSP z Wojakowej. Drugie miejsce zajęła PSP z Przyborowa . Warto dodać, że najlepiej tor sprawnościowy pokonał nasz uczen - Krystian Żurek. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyli zawodnicy z PG z Przyborowa. Najlepszym zawodnikiem indywidualnie okazał się nasz uczeń - Paweł Oleksyk. B R A W O !!

  • Kurier Borzęcki: Uczczono pamięć Michała Dziadowca -Prawda woła o uczciwość

    4 maja br. w Przyborowie miały miejsce uroczystości katyńskie, które były dopełnieniem obchodów dnia katyńskiego, jakie miały miejsce 13 kwietnia br. Trwająca żałoba narodowa po katastrofie samolotu prezydenckiego nie pozwoliła wówczas zaprezentować części artystycznej przygotowanej przez zespoły szkół z Przyborowa i Borzęcina. Obchody dnia katyńskiego miały przybliżyć uczniom tematykę zbrodni katyńskiej oraz zaprezentować nieznaną do tej pory sylwetkę Michała Dziadowca, policjanta Policji Państwowej pochodzącego z Przyborowa, ofiary tej zbrodni. W uroczystości udział wzięły dwie córki zamordowanego: Izabella i Teresa. Uroczystość rozpoczęto hymnem państwowym odśpiewanym przez wszystkich zebranych. Do Przyborowa przybył radny wojewódzki Stanisław Handzlik, przedstawiciele władz gminy Borzęcin w osobach: wójta gminy Janusza Kwaśniaka, Przewodniczącego Rady Gminy Czesława Małka oraz zastępcy wójta Tadeusza Żurka. Byli także przedstawiciele Rady Gminy Borzęcin, kierownicy gminnych jednostek, dyrektorzy szkół, grono pedagogiczne i uczniowie szkoły w Przyborowie. Honorowymi gośćmi były jednak córki zamordowanego w Twerze Michała Dziadowca. Z Krakowa przyjechała Izabella Dziadowiec, a z Białegostoku Teresa Adamska. Stan zdrowia nie pozwolił dotrzeć do Przyborowa najstarszej córce, Stanisławie.  Na imprezie zjawili się mieszkający w Przyborowie Anna i Tadeusz Tyrcha. Kłopoty ze zdrowiem nie pozwoliły pojawić się w tym dniu Helenie Chyćko Przyborowa, córki chrzestnej tragicznie zmarłego Michała Dziadowca. W jej imieniu na uroczystości zjawił się mąż Władysław.
    – Cieszę się, że przyjechały do nas panie Izabella i Teresa. Trudno było się skontaktować z nimi, bo ani my, ani rodzina nie miała adresu bądź numeru telefonu. Jakąś jednak okrężną drogą udało się rodzinie dotrzeć do tych pań i dzięki temu mogły być w tym dniu z nami – komentuje Piotr Kania z ośrodka kultury w Borzęcinie, współorganizator uroczystości.
    Znakomitą prezentację słowno-muzyczną z wykorzystaniem technik multimedialnych, przybliżającą zbrodnię katyńską zaprezentowała młodzież z Zespołu Szkół w Przyborowie i Borzęcinie. Przygotowały ją wspólnie z uczniami nauczycielki: Krystyna Żurek, Agata Małek, Katarzyna Winczakiewicz.  Prezentacja poruszyła wiele osób. –Było mi bardzo trudno powstrzymać łzy podczas przedstawienia. Sposób ukazania zbrodni katyńskiej, motyw rozstrzelania Polaków z wykorzystaniem czarnych strojów „oprawców” oraz czarnego płótna, które pochłania każdą z zabitych osób wzbudził we mnie ogromne emocje– komentuje jedna z uczestniczek uroczystości.
    Wójt gminy w słowie skierowanym do zebranych podkreślał, że do tej pory słowo „Katyń” miało podwójny wymiar. – To wymiar tragicznej zbrodni, jak również wymiar przez lata zakłamywanej prawdy, prawdy fałszowanej, prawdy, której  do tej pory nie wyjaśniono. Teraz, jak nigdy dotąd zbrodnia katyńska woła o pojednanie. To pojednanie nie może odbyć się bez przebaczenia, a przebaczenie wymaga prawdy.

    Dzisiaj prawda w dalszym ciągu woła o uczciwość.Wójt pogratulował uczniom zespołów szkół w Przyborowie i Borzęcinie pamięci. – Pamięć oraz tożsamość świadczy o wartości społeczeństwa, o wartości narodu. Gratuluję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości– mówił wójt Kwaśniak.Słowa podziękowania za zorganizowaną uroczystość w imieniu wszystkich córek przekazała ze łzami w oczach  Teresa Adamska, najmłodsza córka Michała Dziadowca. Przewodniczący Komisji Kultury Rady Gminy w Borzęcinie Lucjan Kołodziejski podkreślał, że uroczystość była wspaniałą lekcją bolesnej historii mieszkańca Przyborowa zamordowanego w Katyniu. - Aby rany mogły się zabliźnić trzeba opłakać pomordowanych i przywrócić ich imiona i nazwiska do naszej zbiorowej pamięci.Po uroczystości córki Michała Dziadowca złożyły kwiaty pod posadzonymi 13 kwietnia br. „Dębem Pamięci Ofiar Katynia” i „Dębem Pamięci Ofiar Katastrofy pod Smoleńskiem”.
    Uroczystości towarzyszyła wystawa katyńska złożona z praz uczniów z gimnazjów w Borzęcinie i Przyborowie. Konkurs zorganizowany przez pracowników GOK w Borzęcinie  prowadziły w poszczególnych szkołach: Paulina Chrabąszcz i Katarzyna Winczakiewicz.
    Uroczystość pod patronatem Janusza Kwaśniaka, wójta gminy Borzęcin oraz Czesława Małka przewodniczącego Rady Gminy w Borzęcinie zorganizował Zespół Szkół w Przyborowie, Zespół Szkół w Borzęcinie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

     

    MICHAŁ DZIADOWIEC –Starszy posterunkowy Policji Państwowej. Syn Stanisława i Karoliny urodzony 02 października 1898 roku w Przyborowie,  rozstrzelany w kwietniu 1940 roku w Twerze. Od 1923 do 1928 roku służył w Policji Państwowej na posterunku Stolinie (wówczas woj. poleskie, a obecnie miejscowość na południu Białorusi), a od 1928 do 1939 roku w Bochni. Stąd 8 września 1939 roku uciekał na wschód. Tu trafia do niewoli sowieckiej i obozu jenieckiego w Ostaszkowie. Rozstrzelany przez NKWD w Twerze na mocy decyzji Biura Politycznego KC WKPB z 5  marca 1940 roku. Pogrzebany w masowych mogiłach w Miednoje.Miał 3 córki: Stanisławę, Izabellę i Teresę. W Stolinie na Polesiu urodziła się Stanisława i Izabela, a w Bochni Teresa. W Janówce k. Tarnopola teść Michała Dziadowca kupił 40 morgów ziemi na której wybudował dom. Niestety 10 lutego 1940 r. pierwszym transportem wraz z żoną zostali wywiezieni na Syberię i tam zmarli. Stanisława i Izabella mieszkają w Krakowie, natomiast Teresa była nauczycielką w Białymstoku, gdzie mieszka do dnia dzisiejszego.
    9 listopada 2007 roku, w trakcie uroczystości ku czci ofiar zbrodni katyńskiej „Katyń – Pamiętamy”, które miały miejsce na Placu Piłsudskiego w Warszawie decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 5 października 2007 roku mianowany na stopień aspiranta Policji Państwowej. Za życia odznaczony Medalem Pamiątkowym za Wojnę 1918-1921 oraz Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę w Policji. Pracował jako pisarz w kancelarii policji.

  • Dzień Katyński w Przyborowie

    13.04.2010

    Wspólnie z młodzieżą z Zespołu Szkół w Borzęcinie nasza młodzież pod kierunkiem nauczycieli z obu szkół przygotowała projekt edukacyjny poświecony 70- rocznicy zbrodni katyńskiej. Uroczystość zgodnie z przyjętym porządkiem miała rozpocząć msza św, w kościele parafialnym w Przyborowie. W dalszej części planowanej uroczystości miała nastąpić prezentacja projektu oraz wystąpienia zaproszonych gości, wśród  których obecni mieli być także krewni zamordowanego w Katyniu aspiranta Policji Państwowej Michała Dziadowca. Następnym punktem programu miało byc posadzenie Dębu Pamięci Aspiranta Policji Państwowej Michała Dziadowca. Katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem zmieniła jednak przebieg całej uroczystości. Przygotowana przez młodzież cześć artystyczna nie odbyła się i została przeniesiona na późniejszy termin. Mszę świętą w kościele parafialnym w Przyborowie odprawił proboszcz parafii wojskowej w Dęblinie ks. prał. dr płk Tadeusz Bieniek. Na uroczystość przybyły władze gminy Borzęcin z wójtem Januszem Kwaśniakiem na czele, przewodniczący i radni Rady Gminy w Borzęcinie, zastępca komendanta Policji Powiatowej w Brzesku, zastępca wójta gminy Borzęcin, rodzina zamordowanego w Katyniu aspiranta, kombatanci, dyrektorzy szkół z gminy Borzęcin, grono pedagogiczne, uczniowie naszego zespołu oraz mieszkańcy Przyborowa. Po mszy św. i przemarszu na plac szkolny  dokonano symbolicznego posadzenia okolicznościowego „Dębu Pamięci Ofiar Katynia” oraz „Dębu Pamięci Ofiar Katastrofy Lotniczej w Smoleńsku”. Dokonali tego we wczesnych godzinach popołudniowych członkowie rodziny Michała Dziadowca obecni na uroczystości. Odsłonięto także symboliczne tablice, a pamięć zmarłych uczczono chwilą ciszy.

  • 11.04.2010

     Ku pamięci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i wszystkich ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

  • Przedszkole w Przyborowie

     

    Prawdopodobnie już od września 2010 r. w skład naszego Zespołu Szkół wejdzie także i dwuoddziałowe  (50 miejsc) przedszkole. Będzie się ono mieścić w salach dzisiejszej klasy „0” oraz w kilku nowych odremontowanych i zmodernizowanych pomieszczeniach na parterze budynku szkoły podstawowej. Rozpoczęcie prac remontowych jest przewidziane na przełomie maja i czerwca. W związku z powyższym rekrutacja dzieci do przedszkola przewidywana jest od połowy maja do połowy czerwca. Do przedszkola w pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci z Przyborowa i Łęk.

  • Nasz Zespół przystępuje do projektu „Diament”

    Od 10 tysięcy do 20 tysięcy zdolnych uczniów w Małopolsce zostanie objętych programem edukacyjnym DiAMEnT. Projekt o wartości około 20 mln zł jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

    Wicemarszałek Roman Ciepiela poinformował w piątek, że projekt, który potrwa do 2013 roku, będzie realizowany w każdej małopolskiej szkole. Wypracowane rozwiązania mają zostać zastosowane potem jako standard pracy z uzdolnioną młodzieżą w placówkach w regionie
     Kierownik projektu Krystyna Dynowska-Chmielewska poinformowała, że do przedsięwzięcia zostaną zakwalifikowani uczniowie szkół podstawowych (poczynając od klasy czwartej), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych kończących się maturą. O zakwalifikowaniu będą decydować specjalne testy diagnostyczne.

    Wybrani, zdolni uczniowie będą realizować projekty edukacyjne pod opieką przeszkolonych nauczycieli według opracowanych wcześniej programów w zakresie matematyki, języka angielskiego, przedsiębiorczości i technologii informacyjno-komunikacyjnych.

    - DiAMEnT ma przede wszystkim rozwijać zdolności i twórcze myślenie, a nie być formą dodatkowej lekcji, dlatego na przykład podczas realizacji projektu dotyczącego języka angielskiego uczniowie będą w tym języku redagować folder zachęcający do odwiedzenia Małopolski - wyjaśniła Dynowska-Chmielewska - Nie tylko więc będą ćwiczyć język, ale także uczyć się redagowania informacji, fotografowania, obrabiania zdjęć - dodała.

    Ważnym elementem programu będzie utworzenie 186 Powiatowych Ośrodków Wspierania Uczniów Zdolnych, których sieć obejmie wszystkie powiaty i gminy województwa małopolskiego.

    Program jest wdrażany przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w partnerstwie z Wyższą Szkołą Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu oraz National-Louis University w Chicago.

  • Spotkanie opłatkowe seniorów

    W dniu 18 grudnia 2009 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe dla osób starszych. Głównym organizatorem spotkania byli: Parafialny Oddział Caritas, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Borzęcinie oraz Zespół Szkół w Przyborowie. Spotkanie zainaugurowała msza św. odprawiona przez księdza proboszcza Zdzisława Oćwieję. Po jej zakończeniu młodzież naszego zespołu zaprezentowała jasełka. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim zgromadzonym, wśród których obecni byli: Janusz Kwaśniak wójt gminy Borzęcin , jego zastępca Tadeusz Żurek oraz kierownik GOPS Danuta Rogóż. Zdjęcia ze spotkania są dostepne w albumie fotograficznym w zakładce-opłatek dla seniorów.
  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Zabawka ta towarzyszy dzieciom już wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często nie zastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać.
    W związku z tym świętem nasza biblioteka po raz trzeci zorganizowała Dzień Pluszowego Misia. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „Przygoda z pluszowym misiem” i jak każda tego rodzaju impreza biblioteczna, miała na celu kształtowanie i rozwijanie zaintereso-wań czytelniczych, artystycznych oraz wdrażanie dzieci do poszanowania zabawek.
    W tym dniu biblioteka zamieniła się w krainę misiów – Misiolandię. Odwiedzili ją uczniowie klas I-III oraz dzieci z „zerówki”. Przygotowanych zostało mnóstwo misiowych atrakcji:
    • członkowie aktywu bibliotecznego wspólnie z bibliotekarzem wykonali gazetkę na korytarzu obok biblioteki przedstawiającą historię pluszowego misia,
    • zorganizowaliśmy w bibliotece wystawę misiów przyniesionych przez dzieci (65 eksponatów),
    • przybliżyliśmy dzieciom historię pluszowego misia,
    • dzieci wysłuchały bajki o Kubusiu Puchatku czytanej przez koleżankę z gimnazjum
    Tatianę Pitaś,
    • przeprowadziliśmy wiele zabaw i konkursów (min. wyjadanie miodu, nadmuchiwanie balonu, podbijanie balonu, rysowanie misia z zamkniętymi oczami oraz zgaduj-zgadulę),
    • pojawiły się też ciekawostki o niedźwiedziach.

    Dzieci biorące udział w konkursach zostały nagrodzone słodyczami.
    Imprezie towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu zatytułowanego „Prezent dla Książkowego Misia”, który cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci. Do biblioteki wpłynęło 30 bardzo ciekawych prac. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych.

    Laureatami wśród dzieci klas I-III zostali:

    I miejsce - Faron Magdalena z kl. I
    I miejsce - Szuba Sylwia z kl. III
    II miejsce – Szczepaniec Julia z kl. III
    II miejsce – Noga Estera z kl. III
    III miejsce – Maślak Weronika z kl. II
    III miejsce – Glonek Jakub z kl. I

    Laureaci klas IV-VI:

    I miejsce - Machalski Karol z kl. V
    I miejsce - Chyćko Weronika z kl. V
    II miejsce – Chyćko Mateusz z kl. V
    II miejsce – Chyćko Kamil z kl. V
    III miejsce – Sikora Małgorzata z kl. IV

    Zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.
    Zajęcia przebiegły w miłej i radosnej atmosferze.

    Małgorzata Bolek
  • Wieczornica - żywą lekcją historii

    Wieczornica - żywą lekcją historii
    11 listopada 1918 roku to ważny dzień w dziejach Europy i Polski, która odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Dzień 11 listopada ustanowiono Świętem Niepodległości Polski a od 1937 roku świętem narodowym. Do czasu wybuchu II wojny światowej święto obchodzono tylko dwa razy - w roku 1937 i 1938. W latach 1939-1944 - podczas okupacji hitlerowskiej oficjalne lub jawne świętowanie, podobnie jak i każde inne przejawy polskości, było niemożliwe.
    W roku 1945 władze komunistyczne świętem państwowym uczyniły dzień 22 lipca - datę podpisania Manifestu PKWN, jako Narodowe Święto Odrodzenia Polski. W czasach komunizmu 1945-89 wielokrotnie organizowane w całym kraju przez opozycję manifestacje patriotyczne były tego dnia brutalnie tłumione i rozpędzane. W szkołach nie można było organizować uroczystości upamiętniających to wydarzenie. W 1989 roku Sejm odrodzonej Rzeczypospolitej Polskiej restytuował dzień 11 listopada jako Narodowe Święto Niepodległości
    Dla upamiętnienia 91 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Zespoły Szkół w Przyborowie i Borzęcinie podjęły się trudu przygotowania wspólnego projektu wieczornicy patriotycznej. Występ oklaskiwali licznie zgromadzeni mieszkańcy Przyborowa, wśród których obecni byli: poseł na Sejm RP Edward Czesak, wójt Gminy Borzęcin- Janusz Kwaśniał, zastępca wójta –Tadeusz Żurek, przewodniczący Rady Gminy w Borzęcinie – Czesław Małek oraz wicedziekan ks. Zdzisław Oćwieja. Ponadto obecni byli także kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy Borzęcin, nauczyciele i pracownicy szkoły, nauczyciele emeryci, dzieci i młodzież. Bezpośrednio zaangażowani w przygotowanie projektu nauczyciele to: Krystyna Żurek, Agata Małek, Aneta Kania, Katarzyna Winczakiewicz oraz Dorota Tyrcha. Uczniowie występujący w wieczornicy: Rudek Olga, Białek Maria, Pitaś Tatiana, Chudyba Paweł, Cebula Michał, Wojtala Aleksandra, Gzyl Magdalena, Rędzina Kinga, Kopacz Piotr, Kołodziej Magdalena, Maślak Anna, Gałek Filip, Maślanka Florian, Kwaśniał Daria, Musiał Justyna, Postawa Weronika, Siudut Weronika, Zdechlik Dominik, Milewska Kinga, Rachwał Tomasz.


    Jan Kowal
  • Konkursy przedmiotowe w roku szk. 2009/2010

    Konkursy przedmiotowe w roku szk. 2009/2010
    Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie ogłosił terminy konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2009/2010. Szczegółowe regulaminy konkursów są umieszczone na stronie internetowej:

    www.kuratorium.krakow.pl/konkursyprzedmiotowe
  • Wakacje!

    Wakacje!
    Wszystkim uczniom, nauczycielom i wychowawcom życzę radosnych i bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, tak bardzo zasłużonego po trudach roku szkolnego. Obyście w nowym roku szkolnym wrócili z nowym zapasem sił i zapału do podjęcia nowych zadań, realizacji marzeń i planów. Jednocześnie przypominam wszystkim uczniom o bezpiecznym spędzeniu letniego wypoczynku zarówno w miejscu zamieszkania jak i podczas wakacyjnych wyjazdów.
  • Święto Szkoły!

    Święto Szkoły!
    W piatek 29 maja 2009 r.uroczyście obchodziliśmy I rocznicę nadania imienia szkole. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11:15 mszą św.w kościele parafialnym w Przyborowie.Po mszy św. w budynku szkoły odbyła sie uroczysta akademia z udziałem zaproszonych gości, rodziców, dzieci i młodzieży naszego zespołu.Wśród zaproszonych gości obecny był Pan Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, Z-ca Wójta Pan Tadeusz Żurek oraz Pani Beata Rędzina - przedstawiciel organu prowadzącego szkołę.W swych okolicznościowych mowach Wójt Gminy i Dyrektor Szkoły zwróćili uwagę na postać Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jego osobowość i rolę jaką pełnił we współczesnej historii kościoła,narodu i państwa.
    W sobotę i niedzielę Rada Rodziców zorganizowała festyn środowiskowy a w poniedziałek w szkole odbyły się prezentacje programów artystyczno - edukacyjnych przygotowanych przez uczniów oddziału przedszkolnego, szkoły podstawowej i gimnazjum.Prawdziwe Święto Szkoły!
  • „Bezpieczne przedszkolaki- to my”.

    „Bezpieczne przedszkolaki- to my”.
    Pod takim hasłem, dnia 8.05.2009r odbyło się spotkanie dzieci kl. „0”
    z funkcjonariuszem Posterunku Policji w Szczurowej. Temat spotkania był poważny i budził duże zainteresowanie wśród dzieci. Dotyczył szeroko pojętego bezpieczeństwa. Nie tylko na drogach, w domu ale również w innych miejscach, gdzie może coś zagrażać maluchom. Pan dzielnicowy w oparciu o przykłady z życia przedstawił sposoby radzenia sobie w niebezpieczeństwie(jeżeli do takiego dojdzie).Dzieci wykazały się dużą znajomością tematu i chętnie odpowiadały na pytania. Nie zabrakło też momentów humorystycznych. Oczywiście wtedy przy głosie były maluchy. Całe spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze. Zakończyło się postanowieniem: spotkamy się znów-w przyszłym roku szkolnym.

    Opracowała i spotkanie zorganizowała:
    wychowawczyni kl.0”A”-mgr Małgorzata Jarosz
  • I miejsce szkoły podstawowej w BRD!

    I miejsce szkoły podstawowej w BRD!
    Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
    7 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku, jak co roku, odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku czynnie uczestniczą w tego typu akcjach. Turniej od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 105 uczniów z gimnazjów i szkół podstawowych z terenu powiatu brzeskiego. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, następnie w teście sprawnościowym musieli pokonać tor przeszkód na rowerze. Poziom trudności zróżnicowany był w zależności od kategorii wiekowej. Klasyfikacja prowadzona była drużynowo oraz indywidualnie. W komisji sędziowskiej zasiedli policjanci oraz wizytator z Kuratorium Oświaty w Tarnowie.
    Młodzi ludzie pokazali, że przepisy ruchu drogowego nie są im obce, a wręcz znają je doskonale. W konkurencji indywidualnej zwyciężyli: Krzysztof Bodzioch – uczeń Publicznego Gimnazjum w Borzęcinie, który w nagrodę otrzymał rower górski oraz Janusz Liszka – uczeń V klasy Szkoły Podstawowej w Wojakowej, który otrzymał deskorolkę, kask i ochraniacze.
    W konkurencji drużynowej Publiczne Gimnazjum w Borzęcinie było nie do pokonania. Kolejne miejsca zajęły Publiczne Gimnazjum w Przyborowie oraz Gimnazjum nr 2 w Brzesku. Wśród Szkół Podstawowych najlepsze wyniki uzyskała Szkoła Podstawowa w Przyborowie. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Wojakowej, a III Szkoła Podstawowa w Porębie Spytkowskiej. Uczestnicy w nagrodę otrzymali plecaki, śpiwory oraz zestawy do badbingtona.
    Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia – piłki i gry. Sponsorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Brzesku oraz prawie wszystkie samorządy gminne z terenu powiatu, a także prywatna firma z Brzeska.

  • Brawa dla naszych uczniów!

    Brawa dla naszych uczniów!
    30.03.2009 W zakładce "Nasze osiągnięcia" znajduje się informacja dotycząca osiągnięć naszych uczniów w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2008/2009. Zachęcam do lektury
  • Pasowanie na czytelnika!



    Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. W naszej szkole pasowanie na czytelnika odbywa się w drugim półroczu, kiedy najmłodsi uczniowie znają już alfabet i potrafią samodzielnie czytać. Celem spotkania jest zapoznanie najmłodszych uczniów z biblioteką, sposobem wypożyczania i oddawania książek. W tym roku uroczystość pasowania i pierwsze wypożyczenie książek odbyło się 19 marca.
    W pasowaniu uczestniczyło 17 uczniów z klasy I wraz z wychowawcą oraz dyrektor szkoły pan Jan Kowal.
    W bajeczny klimat dziecięcej wyobraźni wwiodło pierwszoklasistów przedstawienie „Witajcie w naszej bajce” przygotowane przez członków aktywu bibliotecznego. Po obejrzeniu i wysłuchaniu programu artystycznego uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie. Po tym tak ważnym przyrzeczeniu każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany przez Książkę, na nowego czytelnika naszej szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tej uroczystości pan dyrektor wręczył każdemu pamiątkowy dyplom a krasnale kolorowe zakładki do książek.
    Pierwsza wizyta pierwszaków w bibliotece zakończyła się samodzielnym wypożyczeniem wybranej książki( zdjęcia w albumie fotograficznym-szkolne uroczystości).
    A oto nasi najmłodsi czytelnicy:
    1. Giemza Bartłomiej
    2. Górka Klaudiusz
    3. Grocholski Hubert
    4. Kaczmarczyk Katarzyna
    5. Kądziołka Anna
    6. Kądziołka Gabriela
    7. Kołodziej Julia
    8. Kopacz Klaudia
    9. Maj Łukasz
    10. Maślak Weronika
    11. Palej Krystian
    12. Pamuła Patrycja
    13. Przesławski Krzysztof
    14. Sukiennik Piotr
    15. Szuba Natalia
    16. Tomasik Joanna
    17. Tyka Nikodem
    Opracowała:
    Małgorzata Bolek - nauczyciel-bibliotekarz
  • Sukcesy sportowe naszych gimnazjalistów!

    W dniu 3 marca 2009 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Borzęcinie zostały rozegrane powiatowe zawody w piłce koszykowej chłopców. Powiat brzeski reprezentowany był przez gimnazja z Borzęcina , Przyborowa, Porabki Uszewskiej, Gnojnika i Brzeska Nr. 1. walka była zacięta ale prowadzona fair play.Nasza drużyna zajęła II miejsce w turnieju.Do wyróżniających się zawodników naszego zespołu należeli:Krystian Wąsik, Dawid Wąsik, Piotr Grodzki, Damian Węglarz oraz Konrad Pitaś.
    W dniu 5 marca 2009 r. rozegrano natomiast gminne zawody w piłce koszykowej dziewcząt. Zwycięstwo w tym turnieju odniosły nasze dziewczęta. Tym samym będą reprezentować gminę na zawodach powiatowych.
  • Ferie zimowe!

    Ferie zimowe!
    Życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku, wspaniałej zimowej pogody i pełnego relaksu. Jeżeli będziecie mieć ochotę i czas zapraszamy na rozgrywki sportowe i inne ciekawe zajęcia do szkoły według niżej przedstawionego harmonogramu.

    GIMNAZJUM
    16-02-2009 r. godz. 9:30 Zajęcia sportowe kl. I a,b
    16-02-2009 r. godz. 11:30 Rozgrywki sportowe kl. I,II chłopcy
    16-02-2009 r. godz. 9:30 Poszerzenie wiadomości z j.niemieckiego
    17-02-2009 r. godz. 10:30 Rozgrywki sportowe kl. I,II dziewczęta
    17-02-2009 r. godz. 11:30 Zajęcia sportowe kl. I,II chłopcy
    17-02-2009 r. godz. 10:00 Sprawdź co umiesz kl. IIb
    20-02-2009 r. godz. 9:30 film „Zranione dusze” kl. IIIa,b
    20-02-2009 r. godz. 9:00 Egzamin tuż, tuż kl. IIIa,b
    23-02-2009 r. godz. 8:30 formy wypowiedzikl. IIIa
    24-02-2009 r. godz. 9:00 Rozgrywki matematyczne kl. IIIb

    SZKOŁA PODSTAWOWA
    16-02-2009 r. godz. 9:00 W krainie baśni I-III
    16-02-2009 r. godz.10:00 Zajęcia plastyczne VI
    17-02-2009 r.godz. 9:00 Projekcja filmu V-VI
    18-02-2009 r.godz. 9:00 Spotkanie z książką I-VI
    20-02-2009 r. godz.9:00 Zabawy naszych rodziców, dziadków IV-VI
    23-02-2009 r. godz.9:00 Spotkanie z poezją. Zbiórka harcerzy IV-VI

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Wpisz tutaj nazwę szkoły
    Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przyborowie
    Przyborów 192
    32-823 Szczepanów
  • (014)68 47044

Galeria zdjęć